20.01.2021/08:15

Carrefour drastycznie obniża ceny produktów spożywczych z krótkim terminem przydatności

Sieć Carrefour rozpoczęła nową edycję akcji „Stop marnowaniu żywności”. W jej ramach klienci sklepów francuskiego operatora mogą kupić w pełni wartościowe towary mające krótki termin ważności w cenach obniżonych nawet o 90 proc.

– Akcja „Stop marnowaniu żywności” to kolejny etap naszego ogólnopolskiego programu „Stop Marnotrawstwu”, w ramach którego uruchomiliśmy w naszych sklepach specjalne strefy dedykowane produktom z kończącym się termin przydatności do spożycia. Dzięki nim klienci robiąc zakupy, mogą wydać mniej, jednocześnie przyczyniając się do uratowania żywności przed zmarnowaniem. Warunek jest jednak jeden – produkty te należy spożyć jak najszybciej – mówi Marek Lipka, dyrektor handlowy i członek zarządu Carrefour Polska.

Z kolei Barbara Kowalska, dyrektor działu jakości i zrównoważonego rozwoju w Carrefour przypomina, że program „Stop marnotrawstwu” został wdrożony przez Carrefour już w 2013 roku i dotyczy każdego pola działania firmy, a inicjatywy zmierzające do przeciwdziałania marnotrawieniu żywności to jeden z filarów tej koncepcji. – Realizujemy go, zarówno wewnątrz struktur firmy, jak i poza nią, wychodząc z tą ideą do naszych dostawców oraz klientów – zaznacza Kowalska.

Według badań, miesięcznie przeciętny Polak traci 50 zł za sprawą niewykorzystanej żywności, która trafia na śmietnik, a Polska zajmuje niechlubne 5 miejsce w zakresie marnowania żywności pośród wszystkich krajów europejskich.

Natomiast ze statystyk ONZ wynika, że rocznie na świecie marnowana jest jedna trzecia wyprodukowanej żywności, czyli około 1,3 miliarda ton. Ten problem dotyczy, zarówno hodowców, firm zajmujących się przetwórstwem, transportem oraz handlem, jak i konsumentów. W samej Europie rocznie marnuje się 89 mln ton żywności, z czego w Polsce aż 9 mln ton, czyli średnio przypada 52 kg zmarnowanej żywności na osobę. Niemal 40 proc. Polaków przyznaje, że zdarza im się wyrzucać żywność.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także