13.07.2020/10:11

Carrefour wprowadza automaty vendingowe Food Point do sklepów franczyzowych

Sieć Carrefour pochwaliła się rozpoczęciem testów konceptu Food Point, czyli automatów do sprzedaży podgrzewanych dań gotowych, do konsumpcji na miejscu lub na wynos. Pilotaż projektu odbywa się w ośmiu warszawskich placówkach franczyzowych działających pod szyldem Carrefour Express.

- Nawiązanie współpracy z firmą Food Point i wprowadzenie automatów gastronomicznych to kolejna innowacja, jaką wprowadzamy do sklepów franczyzowych Carrefour. Nasze dotychczasowe udogodnienia, takie jak kasy samoobsługowe, Scan&Go czy click&collect spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony klientów i zostały docenione przez naszych partnerów we franczyzie – komentuje Michał Florkiewicz, dyrektor sklepów convenience Carrefour Polska. - Sklepy franczyzowe Carrefour Polska to rozpoznawalna marka i chcemy, aby proponowane przez nas innowacyjne usługi były zawsze dopasowane do lokalizacji i potrzeb konsumentów oraz budowały przewagę konkurencyjną naszej marki na rynku – dodaje Florkiewicz.

Jak wskazuje Carrefour, innowacyjność testowanego rozwiązania "pozwoliła na całkowite wykluczenie bezpośredniego kontaktu człowieka z żywnością, zaczynając od produkcji dania w porcjowanej formie, podgrzania go na parze, a na sprzedaży produktu przez automat klientowi kończąc".

W ofercie znalazły się przede wszystkim tradycyjne, domowe posiłki. Są wśród nich klasyczne potrawy kuchni polskiej, takie jak bigos, gulasz czy fasolka po bretońsku, a wkrótce pojawią się dania z innych stron świata oraz dania sezonowe.

Testy konceptu Food Point odbywają się w sklepach Carrefour Express w następujących lokalizacjach:
- Warszawa, ul. Pory 55-57
- Warszawa, ul. Ukryty Raj 1
- Warszawa, ul. Żaryna 2b
- Warszawa, ul. Pełczyńskiego 16
- Warszawa, ul. Księcia Janusza 23
- Warszawa, ul. Nugat 9
- Warszawa, ul. Smoleńskiego 2
- Warszawa, ul. Marywilska 62

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.