16.08.2016/15:24

Cedrob otworzył nową wytwórnię pasz

W Rypinie otwarto największą w Polsce wytwórnię pasz. Inwestycja firmy Cedrob kosztowała 80 milionów złotych.

Budowa ruszyła jesienią 2014 roku, a rozruch technologiczny rozpoczął się już w czerwcu bieżącego roku. Nowy zakład wyposażono w urządzenia o najwyższym zaawansowaniu technicznym na świecie. Nad pracą wszystkich linii technologicznych czuwa specjalny program sterowania i automatyki przemysłowej, który obsługuje urządzenia i rejestruje ich pracę. W praktyce oznacza to wyeliminowanie czynnika błędu ludzkiego.

Uroczyste, oficjalne otwarcie trzeciej, najnowocześniejszej wytwórni pasz w Rypinie nastąpiło 11 lipca podczas inauguracji lokalnej strefy ekonomicznej, w której znajduje się inwestycja. W wydarzeniu, obok Andrzeja Goździkowskiego, prezesa Cedrobu, uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz z burmistrzem Rypina Pawłem Grzybowskim na czele. Uroczystości inauguracyjne w strefie ekonomicznej, uświetnił swoją obecnością minister rozwoju Mateusz Morawiecki. Wicepremier przedstawił główne założenia rządowego planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju, wśród których wymienił wsparcie rozwoju firm, ich produktywności i ekspansji zagranicznej oraz równomierny rozwój gospodarczy całego kraju.

Każdego roku firma Cedrob Pasze potrzebuje 400 tysięcy ton zboża. - Do współpracy z dostawcami zbóż podchodzimy w pełni profesjonalnie. Nie zapominamy o wzajemnym zaufaniu i szacunku, ponieważ ważnym ogniwem w naszej działalności są lokalni rolnicy. Dokonaliśmy już bardzo wiele, ale nie ustajemy w działaniach, które z roku na rok usprawniają współpracę z dostawcami – komentuje Tomasz Walerowicz, zastępca dyrektora Zakładu Produkcji Pasz. Cedrob Pasze oferuje możliwość zawierania umów kontraktacyjnych, które zapewniają dostawcy poczucie stabilności. Skup zbóż prowadzony jest przez cały rok.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne mają służyć nie tylko dobru firmy, lecz także przynosić korzyści dla ochrony środowiska. W nowym zakładzie wprowadzono innowacje pozwalające zmniejszyć zapotrzebowanie wytwórni pasz w Rypinie na energię elektryczną. Te zmiany pozwoliły uzyskać ponad 10 procent oszczędności energii elektrycznej niezbędnej do procesów produkcyjnych, co sprzyja ochronie środowiska. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.