03.08.2016/09:44

Celnicy udaremnili przemyt 3 kontenerów nielegalnych papierosów

Funkcjonariusze pomorskiej służby celnej i Centralnego Biura Śledczego Policji zabezpieczyli w porcie w Gdańsku trzy kontenery wypełnione po brzegi nielegalnymi papierosami.

26 mln sztuk nielegalnych papierosów przypłynęło do Polski z Malezji w trzech kontenerach, w których rzekomo miały być szklane butelki. Akcja celników była zwieńczeniem trwających kilka miesięcy działań operacyjnych, dzięki którym udało się udaremnić jedną z największych prób przemytu od lat. Gdyby nielegalne papierosy trafiły do sprzedaży, budżet państwa straciłby prawie 29 mln zł. Analitycy podkreślają jednak, że nawet tak spektakularne akcje nie zmieniają znacząco sytuacji na rynku. Szacuje się, że, w ub.r. Polacy kupili 40 mld papierosów z legalnych źródeł i aż 7 mld sztuk z przemytu. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.