03.07.2018/08:12

Co trzeci Simply Market w Polsce już po rebrandingu

Auchan przyspiesza rebranding sieci Simply Market. Sklepów z takim szyldem pozostało jeszcze 20, ale 13 zmieniło już nazwę na Auchan Supermarket lub Moje Auchan.

Najnowszy Auchan Supermarket pojawił się w warszawskim Miasteczku Wilanów, przy Al. Rzeczpospolitej 17. W nocy z niedzieli na poniedziałek trwały w tym sklepie intensywne prace w zakresie remodelingu i rebrandingu. Kilka dni wcześniej zmiana szyldu dokonała się w sklepie na Mokotowie, przy ul. Św. Bonifacego.

To już szósty sklep Auchan Supermarket w Warszawie i okolicach, a zarazem dziewiąty w całej Polsce. Dwie takie placówki działają na Śląsku - w Katowicach i Siemianowicach Śląskich - a jedna w Gdyni. Warto podkreślić, że ten ostatni sklep nie jest Simply Marketem po rebrandingu, lecz uruchamiany był od razu jako Auchan Supermarket (choć nabór pracowników ruszył jeszcze do Simply Marketu).

Drugi szyld wdrażany w lokalizacjach, w których działają najmniejsze Simply Markety, to Moje Auchan. Koncept convenience francuskiej grupy póki co można znaleźć w Warszawie i Katowicach. W obu miastach działają po dwa takie sklepy.

Przypomnijmy, że pierwszy Auchan Supermarket w Polsce ruszył w listopadzie ub. roku. Z kolei koncept Moje Auchan zadebiutował na naszym rynku miesiąc wcześniej, w październiku 2017.

Docelowo Grupa Auchan planuje całkowitą likwidację szyldu Simply Market. To element wdrażanej od ubiegłego roku strategii "jednego brandu" - skupienia się we wszystkich działaniach firmy na sile i potencjale marki Auchan. Podobną taktykę obrała kilka lat temu inna wywodząca się z Francji sieć, a mianowicie Carrefour. Dziś w obrębie tej grupy działają już hipermarkety Carrefour, supermarkety Carrefour Market, sklepy convenience Carrefour Express, a od niedawna rozwijane są zupełnie nowe koncepty - Carrefour Easy i Carrefour Bio (nie ma ich jeszcze w Polsce).

Zobacz także:
Auchan uruchamia pierwszy sklep Auchan Supermarket w Polsce [FOTOGALERIA]
Pierwszy sklep Moje Auchan w Polsce już działa. Sieć weszła w format convenience [FOTOGALERIA]

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.