17.01.2019/12:39

Częściowa prohibicja wprowadzona w Krakowie jest niezgodna z prawem

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie orzekł, że uchwała zakazująca sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych na terenie Starego Miasta i Kazimierza jest nieważna. Orzeczenie jest nieprawomocne, a zakaz obowiązuje – informuje Fakt24.

Zgodnie z nowelizacją ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, która obowiązuje od początku roku, samorządy mogą limitować punkty sprzedaży alkoholu, a także zakazywać handlu alkoholem w godz 22:00 – 6:00. Takie ograniczenie wprowadzili radni Krakowa dla Starego Miasta i Kazimierza – relacjonuje Fakt24.

Decyzja radnych była odpowiedzią na skargi mieszkańców, którym dokuczało nocne życie centrum Krakowa – sąsiedztwo licznych lokali gastronomicznych i rozrywkowych oraz całodobowych sklepów z alkoholem.

Decyzję zaskarżył jeden z lokalnych przedsiębiorców. Sąd uznał, że radni nie uzasadnili, dlaczego zakaz sprzedaży alkoholu ma obowiązywać tylko w jednej dzielnicy. Orzeczenie WSA nie jest prawomocne. Ponadto sąd unieważnił uchwałę, ale nie nakazał wstrzymania zakazu nocnej sprzedaży alkoholu. Prohibicja obowiązuje więc nadal.

Czytaj więcej na fakt.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.