26.03.2019/13:18

Czesi wciąż nie ufają polskiej wołowinie

Mimo wcześniejszych zapowiedzi, czescy importerzy wołowiny z Polski nie zmniejszyli intensywności kontroli mięsa z Polski – informuje serwis msn.com.

Szef czeskiej weterynarii Petr Majer ogłosił, że czeskie służby dysponują już dokumentacją na temat działań wdrożonych przez Polskę po audycie Komisji Europejskiej w rzeźniach. List z apelem o zaniechanie kontroli do Pragi i Brukseli wysłał również polski wiceminister rolnictwa Tadeusz Romańczuk.

Cytowany przez czeską agencję prasową CzTK tamtejszy minister rolnictwa Miroslav Toman nie wykluczył, że kontrole zostaną anulowane w najbliższych dniach. "Jeśli ocenimy informacje zawarte w piśmie jako wystarczające, to jesteśmy gotowi rozpocząć znoszenie naszych nadzwyczajnych środków weterynaryjnych" - dodał minister Toman.

Więcej na msn.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.