11.10.2021/16:08

Czy gwałtownie rosnące ceny osłabią siłę nabywczą polskich konsumentów? Czy sektor FMCG ma się czego obawiać? [WYWIAD]

- Szacujemy, że pozytywny wpływ na konsumpcję zmian podatkowych wprowadzonych przez Polski Ład będzie znaczący, porównywalny z 2% konsumpcji w 2020. To duża redystrybucja do gospodarstw domowych o niższych dochodach, czyli takich, które mają większą skłonność do konsumpcji, w tym dóbr podstawowych, takich jak żywność - mówi portalowi wiadomoscihandlowe.pl Michał Koleśnikow, kierownik Zespołu Analiz Sektorowych w Departamencie Analiz Ekonomicznych w PKO Banku Polskim.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Kris 11.10.2021

    Opinie PKO BP nie są wiarygodne bo bank jest kontrolowany przez pis. Pis niszczy naszą gospodarkę poprzez swoje niekompetentne kadry, które są bardzo wysoko opłacane, poprzez brak wiedzy ekonomicznej, poprzez niszczenie demokracji i brak zaufania u przedsiębiorców, poprzez nieracjonalne, korupcyjne wydatki - np. zakupy czołgów i samolotów z USA bez przetargu i offsetu, strasznie za to przepłacamy ale może ktoś na tym zarabia ?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także