05.06.2017/14:25

Dariusz Kalinowski, Emperia Holding: Format marketów zyskuje udziały w naszych obrotach

- Ciekawostką na temat innowacji jest fakt, że klienci często nie zauważają zmian, które wprowadzamy, natomiast reagują na nie pozytywnie. Implementowane przez nas modyfikacje są zazwyczaj niewielkie. Czasami wystarczy jedynie zmienić sposób ekspozycji, by odnotować wzrost sprzedaży- mówił podczas 10. Kongresu Rynku FMCG Dariusz Kalinowski prezes Emperia Holding, prezes spółki Stokrotka.

- Jako detalista zauważamy wzrost znaczenia kluczowych producentów na naszych półkach, m.in. z powodu postępującej – chociaż powoli – konsolidacji. Ale innowacje to nie tylko nowe produkty. Sprzedaż może wzrosnąć również dzięki zmianom w komunikacji marketingowej czy sposobie zarządzania placówką handlową – tłumaczył Dariusz Kalinowski.

Prezes Emperii podkreślał, że spółka jest zainteresowana wzrostem swoich udziałów w rynku i robi to w sposób organiczny. - Nowe otwarcia oraz przejęcia zaowocowały ubiegłorocznym skokiem naszych obrotów aż o 500 mln zł przy jednoczesnym wzroście rentowności. Jeszcze 2 lata temu byliśmy postrzegani jako typowa sieć supermarketów. Zdecydowaliśmy się jednak być bliżej klienta i wejść w segment proximity, co okazało się dla nas strzałem w dziesiątkę. Obecnie nasz nowy koncept odpowiada już za 13 proc. obrotów całej sieci, a nie jesteśmy przecież siecią małą. Rozwijamy się również w formacie convenience oraz we franczyzie – wyjaśniał.

I dodał: - To wszystko jest możliwe także dzięki synergii marketingowej, którą posiadamy jako podmiot zrzeszający kilka brandów. Nasze tempo rozwoju jest większe niż wynikałoby to z rosnącej siły nabywczej Polaków. Jednakowoż bez postępującej konsolidacji tak dobre wyniki Emperii nie byłyby możliwe.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.