10.01.2020/10:58

Dave Lewis, szef Tesco, tłumaczy słabe wyniki w Polsce: Jesteśmy zadowoleni z postępów!

– W Europie Środkowej nasz zespół realizuje bardzo znaczący program transformacji. Proces przechodzenia na model dwuformatowy sam z siebie spowodował znaczące zamieszanie, które szczególnie mocno dało się odczuć w Polsce – przyznał Dave Lewis podczas prezentacji wyników sprzedażowych za ostatnie 19 tygodni.

– Aby zilustrować skalę zmian, przypomnę, że w naszych największych sklepach zredukowaliśmy o połowę powierzchnię sali sprzedaży, natomiast w naszych hipermarketach kompaktowych zredukowaliśmy asortyment z ponad 40 tys. SKU do nieco ponad 10 tys. Z wyłączeniem Polski, sprzedaż w ostatnich 19 tygodniach spadła o 3,7 proc., z czego 3 proc. to skutek jednoczesnego zamykania sklepów, racjonalizacji powierzchni dużych placówek i poprawy miksu asortymentowego – wyliczył Dave Lewis, wkrótce ustępujący ze stanowiska prezes Grupy Tesco.

– W Europie realizujemy program dużych zmian. Zawsze trudno jest przewidzieć dokładnie, jak na takie znaczące zmiany zareaguje biznes. Ale jestem bardzo zadowolony z naszych postępów. Będziemy kontynuować tę transformację. Jesteśmy w połowie drogi do realizacji naszych celów, przede wszystkim gdy chodzi o to, do czego dążymy w Polsce – kontynuował szef Tesco.

– Realizujemy plan, zmieniamy nasz biznes i jesteśmy zadowoleni z postępów, jakie czynimy. Jest oczywiste, że zawsze następują jakieś fluktuacje, jakaś nieprzewidywwalność, gdy przeprowadza się zmiany – taki jest handel detaliczny – podsumował menedżer.

Na zdjęciu: Dave Lewis, szef Grupy Tesco

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Witkacy 10.01.2020

    Aż złość człowieka ogarnia jak czyta te brednie.Ten facet powinien odpowiadać za upadek Tesco. Udały mu się te zmiany jak Balcerowiczowi reformy.Jak można spie... taki prosty biznes? Sieć najpopularniejszych marketów doprowadzić do upadku.Nasz sklep zostanie wkrótce przejęty przez Kaufland i chociaż nigdzie oficjalnie o tym nie mówią już wszystko wiemy.A Tesco milczy albo zaprzecza.

  • Czytelnik 10.01.2020

    Za późno na tłumaczenia... JL sam ucieka z tonącego statku...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.