13.01.2021/09:47

DP Poland przejmuje kontrolę nad siecią Domino’s Pizza

Firma DP Poland plc, która przez swoją spółkę zależną jest operatorem restauracji Domino’s Pizza w Polsce nabyła 100 proc. akcji firmy Dominium S.A. Transakcja na zasadzie odwrotnego przejęcia była warta ok. 23 mln funtów.

Notowana na londyńskiej giełdzie firma DP Poland plc kupiła pełen pakiet akcji Dominium S.A. w ramach przejęcia odwrotnego od firmy AMC III. Ta druga firma zyskała tym samym prawo do akcji z nowej emisji DP Poland plc. Spółką dominującą nowej, powiększonej grupy będzie DP Poland.

Mając na względzie wielkość transakcji, a także znaczący udział dotychczasowego akcjonariusza Dominium w nowopowstałej grupie, konieczne było uzyskanie zgody zarówno UOKiK, jak i stosownego brytyjskiego organu nadzorującego transakcje przejęcia przedsiębiorców (UK Takeover Panel).  

Przy transakcji przejęcia nowemu właścicielowi doradzała firma Bird & Bird.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także