06.03.2020/10:45

Dzięki akcjom Dino Polska malutki fundusz inwestycyjny bije na głowę wielkie fundusze europejskie

Mikroskopijny jak na standardy rynku fundusz inwestycyjny Fondaco zajął trzecie miejsce w rankingu rentowności portalu Citywire, pokonując europejskich gigantów. Największą gwiazdą w portfolio funduszu okazały się akcje spółki Dino Polska.

Fundusz Fondaco Glb Fd EU Cov Eq I Inc zajął trzecie miejsce w rankingu Citywire Selector, w którym zestawiono europejskie fundusze Equity pod względem zwrotu z inwestycji w ciągu ostatnich trzech lat, do końca stycznia 2020 r. Zarządzająca aktywami funduszu menedżerka Sharon Bentley-Hamlyn osiągnęła 3-letnią stopę zwrotu w wysokości 55,2 proc. To aż o 37 p.proc. więcej od średniej rynkowej.

Fondaco to niewielki fundusz, zarządzający zaledwie 201 mln euro. W portfolio zarządzanym przez Bentley-Hamlyn znalazły się m.in. akcje spółki Dino Polska, które okazały się najbardziej zyskownymi papierami z całego pakietu.

Źródło: citywireselector.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.