09.05.2020/12:42

Emilewicz potwierdza plany kolejnego etapu odmrażania gospodarki

Salony fryzjerskie i restauracje mogłyby zostać otwarte w drugiej połowie maja – powiedziała wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz na antenie RMF.

„Trudno powiedzieć, jak zakończy polska gospodarka ten rok. Wszystko zależy od tego, w jakim tempie będzie odmrażać gospodarkę Polska i jak się będą odmrażać nasi najwięksi partnerzy. Staramy się dostarczać gospodarce tlenu i sukcesywnie odmrażać kolejne branże” – zaznaczyła wicepremier.

Po otwarciu galerii handlowych rząd planuje przywrócić działalność gastronomii i drobnych usług. Pytana o termin otworzenia salonów fryzjerskich stwierdziła, że decyzja zależy w dużej mierze od ministra zdrowia.

„Transmisja pozioma wirusa w tych zakładach jest duża. Musimy postępować ostrożnie. Jednak druga połowa maja wydaje się możliwym terminem otwarcia zakładów fryzjerskich” – zasugerowała.

W podobnym czasie mogły by zacząć działać restauracje i bary. „Wspólnie przygotowujemy protokoły bezpieczeństwa z nowymi standardami. Mamy nadzieję, że w podobnym czasie, jak do fryzjera, będziemy mogli pójść do restauracji”.

Pytana o kondycję polskiej gospodarki stwierdziła, że dopiero po danych za kwiecień będzie można powiedzieć czego możemy się spodziewać. „Będziemy wiedzieć jak wygląda bezrobocie i sytuacja poszczególnych branż. Trudno powiedzieć, jak zakończy polska gospodarka ten rok. Wszystko zależy od tego, w jakim tempie Polska się odmrozi i jak się będą odmrażać nasi najwięksi partnerzy” – zaznaczyła Jadwiga Emilewicz.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.