14.05.2017/12:38

Emperia dla funduszu inwestycyjnego czy inwestora branżowego?

Zarząd firmy Emperia Holding, do której należy sieć Stokrotka poinformował, że rozpoczyna poszukiwania inwestora, który miałby ją wesprzeć w rozwoju. Zdaniem – cytowanego przez „Parkiet” - Dariusza Kalinowskiego, prezesa Emperii aktualna sytuacja rynkowa stwarza unikalne możliwości rozwoju, a pozyskanie inwestora jest optymalnym rozwiązaniem, które przyczyni się do wzrostu wartości spółki.

Analitycy zastanawiają się nad przyszłością Emperii Holding. Według – cytowanego przez „Parkiet” - Tomasza Sokołowskiego, analityka DM BZ WBK w przypadku Emperii możliwe, że w spółkę zainwestuje fundusz typu private equity, ale równie prawdopodobne jest, że pojawi się jakiś inwestor strategiczny.

Ekspert dodał, że zarząd spółki nieraz zapowiadał, że chce konsolidować rynek, choć przejęcie firmy przez inny podmiot też wchodzi w grę. Firma zamierza kontynuować ekspansję, m.in. przez rozbudowę sieci sklepów własnych oraz franczyzowych, i potrzebuje na ten cel środków.

Jakub Rafał, analityk Vestor DM podkreślił, że konsolidacja jest niezbędna, aby dziś efektywnie konkurować w branży handlowej.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.