02.12.2020/17:18

Green Caffe Nero zmieni właściciela? Miliarderzy którzy niedawno kupili sieć supermarketów teraz chcą kupić Caffe Nero

Miliarderzy Mohsin i Zuber Issa, właściciele największego brytyjskiego operatora stacji benzynowych EG Group, a od niedawna kupionej za niemal 7 mld funtów sieci supermarketów ASDA, chcą teraz przejąć sieć kawiarni Caffe Nero, która działa na polski rynku działą pod szyldem Green Caffe Nero.

Według informacji „Sky News” miliarderzy złożyli założycielowi i właścicielowi Caffe Nero Gerry'emu Fordowi propozycję przejęcia sieci kawiarni. Poinformowali, m.in. że w ramach transakcji w całości spłacone zostaną należne im zaległości czynszowe, które powstały w wyniku kryzysu Covid-19.

Media nie informują, czy właściciele kawiarni Caffe Nero odpowiedzieli już na złożoną przez EG Group ofertę ani jakie są jej dokładne warunki.

W Polsce sieć Green Cafe Nero zarządza ok. 70 lokalami i powstała po połączeniu Caffè Nero i zarządzanej przez Adama Ringera sieci Green Coffee.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także