02.03.2020/20:35

Grupa Amrest planuje duże inwestycje w rozwój sieci

210 mln euro chce zainwestować Grupa AmRest w otwarcia nowych restauracji i modernizację już działających lokali. W sumie operator chce otworzyć w tym roku 320 restauracji brutto. Warto przypomnieć, że w 2019 r. grupa otworzyła 264 lokali brutto, z czego 128 w ostatnim kwartale ub. roku.

Grupa Amrest planuje także otworzyć 6-8 wirtualnych restauracji tzw. shadow kitchen dla 5-6 brandów, głównie w Polsce, ale w planach są także testowe otwarcia w Hiszpanii, Francji i Wielkiej Brytanii. Spółka jest zadowolona z dotychczasowych wyników tego konceptu.

Celem Amrestu na ten rok jest wzrost marży EBITDA o 20-30 bps (bez wpływu MSSF16, z wyłączeniem PizzaPortal) i wzrost EBITDA biznesu organicznego o kilkanaście procent. Marża EBITDA w ubiegłym roku wyniosła 12,6 proc. (bez MSSF 16).

Peter Kaineder, dyrektor ds. strategii Grupy AmRest poinformował, że spółka nie wyklucza dalszych akwizycji jednak w tym roku chce się w tym roku skupić na poprawie rentowności.

Obecnie AmRest zarządza blisko 2 015 restauracjami w segmencie restauracji szybkiej obsługi (Quick Service Restaurants) i restauracjami z obsługą kelnerską (Casual Dining Restaurants).

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.