29.08.2018/13:18

Grzegorz Kurdziel, Poczta Polska: Nie rezygnujemy z automatów do odbioru paczek

Rozwój segmentu e-commerce to ważny element aktualnej strategii Poczty Polskiej. Jednym z jego przejawów może być stworzenie sieci automatów do obsługi paczek. - Zadeklarowaliśmy taką współpracę z Allegro i mam nadzieję, że niebawem będziemy mogli powrócić z konkretnymi rozwiązaniami - mówi w rozmowie z wiadomoscihandlowe.pl Grzegorz Kurdziel, wiceprezes zarządu w Poczcie Polskiej.

- Nie rezygnujemy z projektu tworzenia własnych automatów do obsługi paczek - zapewnia. Przypomnijmy, Przemysław Sypniewski, prezes Poczty Polskiej, podczas kwietniowej rozmowy z portalem wiadomoscihandlowe.pl stwierdził, że do końca roku sieć automatów może wzrosnąć kilkunastokrotnie. Obecnie w całym kraju jest 40 takich maszyn.

- Zależy nam na poszerzeniu możliwości dotarcia do klientów, dlatego oprócz planu związanego z montażem takich urządzeń przy placówkach pocztowych, myślimy o uruchamianiu ich np. na dużych osiedlach mieszkaniowych - dodaje Grzegorz Kurdziel.

Jak zaznacza, stworzenie takich urządzeń byłoby niejako powrotem do znanych skrzynek pocztowych, obecnych przed laty we wszystkich miastach Polski. - Byłby to jednak powrót w stylu nowoczesnym – specjalne urządzenia umożliwiałyby nie tylko odbieranie listów, ale także paczek z zakupami realizowanymi on-line, co zwiększyłoby satysfakcję z naszych usług - zaznacza.

Poczta nie ujawnia aktualnych planów ekspansji. - W tym momencie nie mogę powiedzieć nic więcej na ten temat – analizujemy kwestie biznesowe związane z takim rozwiązaniem. Korzystamy z doświadczeń innych narodowych operatorów pocztowych. Mam nadzieję, że już niebawem będziemy mogli powiedzieć na ten temat znacznie więcej - zapewnia wiceprezes Poczty Polskiej.

W ostatnich miesiącach Poczta Polska postawiła na mocną współpracę z innymi firmami. Jej efektem jest bliska kooperacja z siecią stacji paliw Orlen, sklepami Żabka, kioskami RUCHu czy z Allegro.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Mateusz 30.08.2018

    Unikam poczty jak mogę, przy przesyłkach nie dostarczają awiz, na pocztach czesto są kolejki i niedobrze mi się robi jak widzę poczty przerobione na punty sprzedaży dewocjonaliów.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.