04.10.2018/14:17

Honorata Jarocka, Mintel: Rynek produktów roślinnych przestał być niszą

Niektórzy producenci przetworów mięsnych, jak chociażby Sokołów, wprowadzają na rynek produkty, które są skierowane zarówno do osób stosujących dietę roślinną, jak i tych, które mają dietę tradycyjną, ale chcą ją wzbogacić o nowe smaki. Z kolei marki działające w obszarze mleczarstwa, np. Jogurty Magda, wchodzą w segment produktów wegańskich – wskazała Honorata Jarocka, starszy analityk rynku żywności i napojów w firmie Mintel podczas konferencji Plant-Powered Perspectives.

Przykłady tego typu działań można mnożyć. W branży mięsnej, oprócz Sokołowa, Honorata Jarocka przywołuje takie marki jak Balcerzak czy Zakłady Mięsne Silesia. – O segmencie produktów roślinnych nie wolno zapominać. Tym bardziej, że wchodząc w tego typu produkcję, można wiele zyskać. Zwłaszcza jeśli stosuje się szczerą, otwartą komunikację. Ten rynek z pewnością jest godny uwagi – ocenia analityk Mintela.

Jarocka przypomina o rosnącym znaczeniu grupy fleksitarian, czyli osób, które jedzą dania wegetariańskie lub wegańskie okazjonalnie i ograniczają spożycie mięsa ze względów związanych ze zdrowiem, dobrostanem zwierząt lub ochroną środowiska naturalnego. – Marki mogą im wyjść naprzeciw na różne sposoby, nawet takie jak chociażby zabawa nazwą produktu, czego dobrym przykładem jest odnoszący sukcesy brand „Funky Flexitarian” – akcentuje ekspertka.

Jej zdaniem możliwości rozwoju rynku produktów roślinnych są obecnie ogromne. – Na tym rynku pojawia się dużo nowości. Powstają nowe kategorie i formaty. W naszej ocenie nie jest on już niszą. Kierunek, w którym się rozwija jest bardzo ciekawy. Wierzę, że konsument jest mądry i chce wzbogacać swoją dietę, a produkty roślinne świetnie się w tę potrzebę wpisują – podsumowuje Honorata Jarocka.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.