27.11.2018/09:34

Innova Capital zdradza szczegóły przejęcia udziałów w Oshee i zapowiada kolejne akwizycje

Innova Capital przejmie 33 proc. udziałów w polskiej firmie Oshee - poinformowała spółka. Przypomnijmy, jak informowaliśmy w połowie listopada, wniosek w tej sprawie trafił już do UOKiK.

Jak zapowiada Innova, wejście w akcjonariat przełoży się na jeszcze bardziej dynamiczny rozwój marki Oshee na świecie, w tym inwestycje w kampanie reklamowe oraz osiągnięcie czołowej pozycji z marką Kinga Pienińska na rynku wody mineralnej w Polsce.

- Niezwykle istotnym elementem tej strategii będą kolejne przejęcia firm z branży FMCG, mających wiodące pozycje w swoich kategoriach, zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych - zapowiadają przedstawiciele Innova.

Innova w akcjonariacie Oshee zastąpi dotychczasowych prywatnych udziałowców. To nie wszystkie nowości - oprócz Innova w polską markę napojową zainwestował fundusz Solter Capital. Firmy nie zdradzają jednak, ile wyłożono za 33 proc. udziałów.

- Z zarządzającymi funduszem Innova Capital mamy kontakt biznesowy i prywatny od lat, podczas których doskonale poznaliśmy się wzajemnie. Jesteśmy przekonani, iż łączą nas wspólne cele, wartości i kultura biznesowa - mówią cytowani w komunikacie Dariusz Gałęzewski i Dominik Doliński, właściciele Oshee.

- Jesteśmy bardzo dumni, że staliśmy się udziałowcem w jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek w Polsce. W ramach naszej strategii od wielu lat inwestujemy w spółki będące prawdziwymi liderami w swoich branżach. Pragniemy wspomóc Oshee w realizacji ambitnych planów rozwoju na bardzo dynamicznie rozwijającym się rynku Polskim oraz za granicą – dodaje Leszek Muzyczyszyn, Senior Partner w Innova Capital.

Oshee Polska sprzedaje produkty do 45 krajów na 6 kontynentach i osiąga blisko 250 mln zł przychodów. W 2017 roku spółka zdecydowała się na zakup kolejnej marki – wody mineralnej Kinga Pienińska wraz z zakładem produkcyjnym w Krościenku nad Dunajcem, po którym nastąpiła integracja obydwu firm, rozbudowa zakładu produkcyjnego i zwiększenie, blisko 3-krotnie, mocy produkcyjnych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.