11.09.2019/12:55

Inpost ma już 5000 paczkomatów na polskim rynku. To największa sieć punktów click & collect w Polsce

Inpost postawił paczkomat nr 5000 w śląskiej wsi sołeckiej Drogomyśl, na ulicy Głównej 18. Według badań Kantar TNS już 74 proc. kupujących w sieci odbiera przesyłki w paczkomatach firmy, a raport Gemius wskazuje, że aż 52 proc. kupujących w internecie deklaruje paczkomaty Inpostu jako najczęściej wybieraną formę dostawy towaru.

- Szybkie tempo rozwoju sieci paczkomatów Inpost jest odpowiedzią na wciąż rosnące zapotrzebowanie klientów. Otrzymujemy wiele próśb o postawienie nowych maszyn, szczególnie w mniejszych miejscowościach i wsiach – gdzie nasze maszyny są ogromnym ułatwieniem w codziennym życiu mieszkańców. Wszystkie zgłoszenia dokładnie analizujemy. Sieć 5000 paczkomatów Inpost jest dla nas ważnym osiągnięciem, planujemy dalszy rozwój sieci – powiedział Rafał Brzoska, prezes Inpost.

Wysoki odsetek korzystania z paczkomatów Inpost jest notowany nie tylko w dużych (81 proc.) czy średnich (77 proc.) miastach, ale także wśród mieszkańców wsi (71 proc.) i mniejszych miasteczek (74 proc.). Podobnie wysoki poziom wskazań jest wśród użytkowników we wszystkich grupach wiekowych – w tym powyżej 50 lat – aż 65 proc., a powyżej 60 lat 58 proc..

Przedstawiciele spółki Inpost podkreślają, że liczba paczkomatów należących do firmy  (5000 urządzeń w Polsce) przekroczyła skalę placówek własnych Poczty Polskiej, która wynosi obecnie 4600.  Inpost – na mocy porozumienia o współpracy – rozpoczął również instalację paczkomatówp przy sklepach Dino i Lidl oraz Kaufland w całej Polsce, a także w Centrach Handlowych Auchan.

Ponadto Inpost planuje inwestycje w sieć logistyczną. Firma rozbudowuje centralną sortownię w parku magazynowym P3 Piotrków o ponad 3000 mkw. To kolejna inwestycja Inpost w infrastrukturę – firma jeszcze w tym roku uruchomi dwie sortownie w nowych parkach logistycznych – 7R Park Sosnowiec oraz 7R Park Warszawa, a także nowoczesny obiekt w parku logistycznym MLP Poznań West.

W 2018 roku Inpost zrealizował:
  • ponad 86 mln dostaw, czyli więcej o 52,5 proc. rok do roku
  • 56,3 proc. wzrost wolumenu przesyłek do paczkomatów r/r
  • 45,5 proc. wzrost wolumenu paczek kurierskich r/r
  • w szczycie świątecznym wzrosty wolumenów dostaw do paczkomatów przekroczyły 92 proc.
Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.