18.12.2018/14:46

Inpost: Wyniki testów paczkomatów przy sklepach Lidl są obiecujące

W październiku br. firma Inpost informowała o nawiązaniu współpracy z siecią Lidl Polska, a kilka tygodni później o podpisaniu umowy z siecią supermarketów Dino. Od kilku tygodni trwa instalacja maszyn przy sklepach sieci Lidl, których jak dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl działa już kilkadziesiąt.

Przedstawiciele firmy Inpost są zadowoleni z podjętej kooperacji z niemieckim dyskonterem. - Ustawiliśmy pilotażowe paczkomaty przy sklepach Lidl, pierwsze odczyty są bardzo obiecujące – mówi Wojciech Kądziołka, rzecznik prasowy Inpost.

Rzecznik firmy Inpost nie chciał zdradzić przy ilu sklepach Lidl i Dino działają już Paczkomaty, ani jak wyglądają plany rozwoju sieci maszyn przy sklepach wspomnianych operatorów. Patrząc jednak na ogólne plany rozwoju firmy, która chce do końca roku powiększyć infrastrukturę z 4300 do 4500 maszyn. Można założyć, że przynajmniej kilkadziesiąt z ok. 200 planowanych Paczkomatów może stanąć przy marketach Lidl i Dino.

We wrześniu 2018 roku InPost i KKR – amerykańska firma inwestycyjna – zawarły porozumienie gwarantujące 125 mln euro finansowania dla InPost w okresie 5,5 roku. Ponadto fundusz Advent International i firma InPost zainwestują w 2018 roku nawet 250 mln zł w infrastrukturę paczkomatową oraz rozwój usług kurierskich.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.