08.02.2022/11:47

Inspekcja Pracy opóźnia rozpoczęcie kontroli sklepów otwartych w niedziele niehandlowe

Sklepy szukają pomysłu na „obejście” znowelizowanej ustawy ograniczającej handel w niedziele i chociaż festiwal pomysłów trwa w najlepsze, to Państwowa Inspekcja Pracy na razie nie planuje kontroli sklepów w tym zakresie. Inspektorzy czekają i spokojnie przyglądają się temu co dzieje się na rynku. Nie ma jednak wątpliwości, że za kilka tygodni Inspektorzy wejdą do sklepów.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Simon 10.02.2022

    W1980 robotnicy walczyli o wolne soboty. Dzisiaj trzeba walczyć o wolne niedziele, których nawet komuchy nie ruszały. Jestem za zakazem handlu w niedziele.

  • Nickt 08.02.2022

    Jak się wprowadza durne prawo takie jak Polski Nieład, zakaz handlu w niedzielę, Izba Dyscyplinarna Sadu i wiele innych nocnych i nikczemnych ustaw to nic dziwnego, że to nie funkcjonuje. Wiecie, że pis chce zrezygnować z 270 miliardów złotych z Unii ? OK, pisowców jest 45 tysięcy. Niech każdy da po 6 milionów PLN i kwita. Stać ich przecież, nakradli się przez ostatnie 7 lat.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także