29.08.2017/17:33

Inwestorzy badają finanse Emperia Holding. Kto kupi sieć Stokrotka?

Dariusz Kalinowski, prezes Emperia Holding poinformował, że proces pozyskiwania inwestora dla spółki jest obecnie na etapie zaawansowanego due diligence, który prowadzą potencjalni inwestorzy.

Cezary Baran, wiceprezes Emperia Holding podkreślił, że wszystko idzie zgodnie z przyjętym kilka miesięcy temu harmonogramem. Przypomnijmy, że w maju spółka sygnalizowała, że do wyboru inwestora może dojść w III kw. br., a zamknięcie transakcji może nastąpić do końca roku.

Przedstawiciele Emperia Holding pytani przez portal wiadomoscihandlowe.pl o liczbę i typ inwestorów zainteresowanych zakupem spółki (branżowi, finansowi) odpowiedzieli, że na tym etapie postępowania nie mogą zdradzić żadnych szczegółów. Nie chcieli także zdradzić, kiedy możliwy jest wybór inwestora.

Dodali jednak, że firma poinformuje, gdy konkretna oferta zostanie wybrana i zaakceptowana przez zarząd spółki.

Przypomnijmy, że w maju br. władze spółki Emperia Holding zdecydowały się rozpocząć proces pozyskania inwestora, które mógłby wesprzeć rozwój spółki.

Do grupy Emperia Holding należy sieć niemal 400 sklepów Stokrotka, a także spółki z obszaru nieruchomości i informatyki. Sieć Stokrotka na koniec I półrocza 2017 r. tworzyło łącznie 386 sklepów detalicznych, zaś na koniec I półrocza 2016 r. było 348 sklepów. W II kwartale 2017 roku otwarto łącznie 10 sklepów (w tym 1 sklep franczyzowy), zaś 4 sklepy zostały zamknięte. W II kwartale 2016 roku otwarto łącznie 11 sklepów (w tym 4 sklepy franczyzowe) zaś 3 sklepy zostały zamknięte. W I półroczu 2017 roku otwarto łącznie 21 sklepów (w tym 5 sklepów franczyzowych), zaś 7 sklepów zostało zamkniętych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.