26.07.2018/09:31

Janusz Palikot kupuje Browar Tenczynek od Marka Jakubiaka

Marek Jakubiak, poseł Kukiz'15, sprzedał Browar Tenczynek... Januszowi Palikotowi, byłemu politykowi Platformy Obywatelskiej i Ruchu Palikota - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Przypomnijmy, o tym że Marek Jakubiak zamierza rozstać się z kilkoma browarami wchodzącymi w skład Browarów Regionalnych Jakubiak, pisaliśmy na portalu wiadomoscihandlowe.pl jako pierwsi, w połowie maja. Informacje, że na sprzedaż są browary Ciechan, Bojanowo i Lwówek, potwierdził nam zainteresowany, który stara się zmniejszyć zaangażowanie w biznes, by móc bardziej poświęcić się polityce.

Teraz okazuje się, że nie tylko te trzy browary zostały wystawione przez Jakubiaka na sprzedaż, ale także Browar Tenczynek. Poseł Kukiz'15 dogadał się w jego sprawie z Januszem Palikotem, który przez wiele lat związany był z branżą alkoholową - najpierw poprzez Ambrę i wina musujące, a potem poprzez wódczany Polmos.

Palikot zapowiada walkę o podbój rynku browarów rzemieślniczych. - Szukając browaru, poznałem bardzo dobrze całą branżę. Nie ukrywam, że w przyszłości założę kolejny browar, ale o jeszcze innym charakterze – zapowiada Janusz Palikot w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Były szef Ruchu Palikota przyznaje w wywiadzie, że zainwestował w Tenczynek już blisko 40 mln zł i planuje zwiększać produkcję. Dzięki nowym inwestycjom, moce produkcyjne w tym roku mają wzrosnąć pięciokrotnie, do 20 tys. hektolitrów rocznie.

Palikot wszedł w kontrolę Browaru Tenczynek poprzez spółkę o nazwie Manufaktura Piwa, Wódki i Wina. Pełni w niej funkcję prokurenta, a w radzie nadzorczej znalazło się miejsce dla jego syna, Emila Palikota.

Czytaj także:
Marek Jakubiak wystawia Browar Ciechan na sprzedaż! Wśród chętnych m.in. Chińczycy [TYLKO U NAS]

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • niki 28.07.2018

    Kolejny bedzie ciechan kupiony przez ambera

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.