19.11.2020/22:50

Jarosław Gowin: W sobotę premier ogłosi złagodzenie obostrzeń związanych z pandemią

Wicepremier Jarosław Gowin podczas posiedzenia Rady Przedsiębiorców przy rzeczniku MśP zapowiedział, że w sobotę zostanie ogłoszony przez premiera Mateusza Morawieckiego plan stopniowego łagodzenia obostrzeń, jednak, z możliwością zastosowania punktowych obostrzeń. W mniejszym stopniu będzie dotyczyć gastronomii, hotelarstwa i turystyki.

- Złagodzenie obostrzeń, które w sobotę ogłosi premier i ja będzie stopniowe, nie będzie liniowe, mogą być okresy punktowych obostrzeń. Złagodzenia, które planujemy w mniejszym stopniu dotyczą turystyki, hotelarstwa i gastronomii  - zapowiedział Jarosław Gowin. I dodał, że rząd nie wyklucza opracowania instrumentów kierowanych dla tych trzech branż.

Jarosław Gowin  podkreślił, że jest przeciwny całkowitemu  zamknięciu gospodarki. Zapowiedział, że rząd już wkrótce przedstawi plan odmrażania branż na najbliższe tygodnie, uzależniony jednak od aktualnej sytuacji epidemicznej. Zaznaczył również, że należy wspomóc tych przedsiębiorców, którzy przez obostrzenia nie mogą normalnie prowadzić działalności gospodarczej.

– Prawdopodobnie podczas prac w Senacie rozszerzymy liczbę branż objętych Tarczą Branżową. Dla turystyki, gastronomii, hoteli może przygotujemy osobny pakiet pomocy na zachowanie i restart – zaznaczył wicepremier.

To odpowiedź na apele Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców, Adama Abramowicza, który postuluje rozszerzenie branż objętych pomocą.

20 listopada br. odbyło się XIX posiedzenie Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców z udziałem wicepremiera, ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina, rzecznika MŚP Adama Abramowicza oraz kilkuset przedsiębiorców. Tematem spotkania była sytuacja gospodarcza w trakcie epidemii koronawirusa, propozycje zmian systemowych składanych w ramach tzw. Dziesiątki Rzecznika MŚP oraz bieżące problemy przedsiębiorców.

Kliknij i zobacz zapis video posiedzenia XIX Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP z udziałem wicepremiera Jarosława Gowina

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także