31.01.2017/12:36

Jest decyzja UKS! Emperia Holding zapłaci prawie 200 mln zł zaległego podatku?

Spółka Emperia Holding, do której należy sieć supermarketów Stokrotka otrzymała decyzję dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Lublinie w ramach przeprowadzonego postępowania kontrolnego. Według urzędu zobowiązanie podatkowe sięgają ponad 194 mln zł. Władze Emperii nie zgadzają się z decyzją UKS.

W dniu 31 stycznia 2017 r. spółce Emperia Holding  została dostarczona decyzja dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Lublinie, wydana w postępowaniu kontrolnym prowadzonym w zakresie rzetelności deklarowanych podstaw opodatkowania oraz prawidłowości obliczania i wpłacania podatku dochodowego od osób prawnych za 2011 rok.

W wydanej decyzji UKS w Warszawie określił zobowiązanie podatkowe Emperia Holding w podatku dochodowym od osób prawnych za rok 2011 w wysokości ponad 142,4 mln zł. Spółka zobowiązana jest ponadto do naliczenia i zapłaty odsetek za zwłokę od w/w zobowiązania, które na dzień doręczenia decyzji wynoszą ponad 52,3 mln zł.

Zgodnie z treścią decyzji, zdaniem dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Lublinie przymusowe umorzenie udziałów w spółce zależnej P1 Sp. z o.o. miało charakter pozorny, a rzeczywistą czynnością prawną dokonaną w dniu 29 grudnia 2011 r. było dobrowolne umorzenie udziałów.

Spółka nie zgadza się z ustaleniami stanu faktycznego, jak i oceną prawną dokonaną przez dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w wydanej Decyzji. Po szczegółowym zapoznaniu się z Decyzją i obszernym materiałem dowodowym, Spółka poinformuje o swoim stanowisku w sprawie w kolejnym raporcie. Spółka zamierza odwołać się od decyzji. Decyzja jako wydana przez organ pierwszej instancji jest nieostateczna i niewymagalna.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.