01.09.2020/14:43

Kara dla apteki. Zachęcała do kupowania maseczek, uznano to za reklamę

Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny nałożył na aptekę karę w wysokości 500 zł za umieszczenie na drzwiach wejściowych kartki z informacją "maseczki ochronne, ostatnie sztuki cena 20 zł/szt" – donosi money.pl. WIF uznał tę informację za reklamę apteki.

W połowie marca do Podkarpackiego WIF wpłynęła informacja, że na drzwiach wejściowych znajduje się informacja o treści "Maseczki ochronne ostatnie sztuki cena 20 zł/szt". WIF zwrócił się do właściciela apteki o wyjaśnienie tej sytuacji. Właściciel nie zgodził się jednak, że komunikat stanowi reklamę apteki i tłumaczył, że w związku z pandemią COVID-19 w trosce o pacjentów i swoich pracowników wprowadził we wszystkich placówkach zabezpieczenia. Polegały one m.in. na prowadzeniu sprzedaży przez okienko podawcze. A to z kolei "ograniczyło dostęp informacyjny dla pacjentów". Dlatego, aby poinformować ich o dostępności maseczek, wywiesił pisemne ogłoszenie.

Po zapoznaniu się z wyjaśnieniami apteki, Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny wszczął w tej sprawie postępowanie administracyjne. W rezultacie właściciel apteki został obciążony karą 500 zł, bo WIF wziął pod uwagę szczególne okoliczności łagodzące w postaci panującej pandemii, informacji wywieszonej na drzwiach, oraz krótkiego czasu widnienia komunikatu na drzwiach apteki.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także