09.01.2020/14:30

Kaufland w lutym otworzy trzy markety w miejsce Tesco. Trwa szkolenie przejętych pracowników

Ponowne otwarcie marketów - pod szyldem Kaufland - planowane jest w połowie lutego. Plany dotyczą zarówno marketu w Warszawie na Stalowej, jak i dwóch pozostałych sklepów - w Krakowie na ulicy Wielickiej oraz w Gdańsku na ulicy Cienistej. Kaufland uzyskał już niezbędne pozwolenia i prowadzi szkolenia pracowników.

„Przejęcie marketów wiąże się z przyczyn technicznych oraz formalnych z czasowym wstrzymaniem handlu w tych obiektach. Kaufland zamierza wykonać rebranding w możliwie najkrótszym terminie. Pełną wymianę elementów technicznych, marketingowych, jak również wyposażenia i towarów Kaufland planuje przeprowadzić w ciągu niecałych dwóch tygodni” – poinformowała sieć. Jak zapewniają jej przedstawiciele, jest to proces niezbędny, aby móc już na samym wstępie zaproponować klientowi zauważalnie lepszą jakość.

Kompleksowa przebudowa, mająca nadać marketowi nowoczesny charakter oraz  docelową funkcjonalność planowana jest w ciągu następnych kilku miesięcy, po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń. Te działania będą już miały miejsce w otwartym sklepie i – jak zapowiada sieć - będą przeprowadzane w sposób możliwie niezauważalny dla klientów.

- W nowo otwieranych placówkach planujemy zatrudnić pracowników Tesco pracujących aktualnie w przejmowanych lokalizacjach w Gdańsku, Krakowie oraz Warszawie. Z tymi pracownikami jesteśmy w stałym kontakcie za pośrednictwem specjalnie w tym celu powołanego koordynatora – podkreślają przedstawiciele Kauflanda.

W trzech sklepach, nad których otwarciem trwają prace, odbywają się spotkania, podczas których następuje prezentacja firmy i zasad pracy w sieci Kaufland. - Przedstawiciele naszej organizacji udzielają odpowiedzi na  pytania zgłaszane wcześniej koordynatorowi. Pracownicy sklepów staną się pracownikami Kaufland z dniem 1 lutego 2020 r. Otrzymają oni atrakcyjne wynagrodzenie i warunki pracy identyczne do tych, jakie oferujemy wszystkim naszym pracownikom w marketach Kaufland na analogicznych stanowiskach – zapowiada Kaufland.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.