26.05.2021/07:09

Klienci mają dość maseczek i „zapominają” o ich noszeniu. Sprzedawcy mają dość klientów. A obostrzenia obowiązują

W sklepach małoformatowych maseczki poszły w odstawkę. Po poluzowaniu obostrzeń dotyczących noszenia maseczek ochronnych na świeżym powietrzu klienci nie chcą nosić ich także w sklepach. Najczęstsza wymówka? „Zapomniałem”. Sytuacja podobnie wygląda w lokalach gastronomicznych.

Limit 8 bezpłatnych artykułów w miesiącu został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • gęsty jogurt w szklanym opakowaniu 26.05.2021

  Obowiązkowe maseczkowanie to bzdura, to powinno być opcjonalne: kto chce, niech nosi do końca świata i wszędzie, a kto nie, to wcale albo tylko tam gdzie uważa za właściwe i konieczne. Reszta tematu to bezsensowne darcie mordy i rękoczyny czyli zwykłe pieniactwo, o wiele bardziej groźne z punktu widzenia epidemii. Racjonalność i dobrowolność a nie przymus, tak być powinno. Ogłupianie ludzi i utrzymywanie ich w strachu i psychopoddaństwie przez medialno-politycznych łajdaków i nic nadto. Szkody dla psychiki oczywiste, a korzyści z pyskoszmatek praktycznie żadne. Wirus był/jest i jeszcze jakiś czas będzie zauważalny, więc jeżeli w ogóle, to sens tak naprawdę jedynie był/jest w nierobieniu nadmiernego tłoku w zamkniętych i słabo wentylowanych pomieszczeniach. A do sklepów ludzie wchodzą, kupują i wychodzą, więc poza świątecznymi zakupowymi histeriami o żadnych dłuższych kontaktach klient-personel nie ma mowy. Prędzej personel się zaraża między sobą, bo przed pracą, wiele razy w czasie pracy i po pracy "kolegują" i tyle. Zasłonięty czy nie pysk klienta jest bez znaczenia. Szmatki to przede wszystkim interes, który był do zrobienia, a nie żadna ochrona kogokolwiek.

 • Rudy Rydz 26.05.2021

  Udawajmy nadal, że te maseczki kogoś przed czymś chronią... Należy się wyszczepić i zapomnieć o maseczkach.

 • MarekW 26.05.2021

  Przecież to od dawna jedna wielka fikcja. Szczególnie w dyskontach od dłuższego czasu widzę znacznie więcej osób niż jest dopuszczalne, często bez maseczek. Nikt tam nie reaguje i nic sobie z tego nie robi ani pracownicy, ani ochrona, że o władzach nie wspomnę.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także