07.12.2018/10:53

Kolejna duża wpadka przemytników – 185 tys. paczek papierosów w rękach KAS

Funkcjonariusze KAS udaremnili przemyt papierosów na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Kuźnicy. Kontrabanda była ukryta w ciężarówce przewożącej ładunek sypkiego materiału ściernego.

Zgodnie z dokumentami przewozowymi, w naczepie ciężarówki miały znajdować się kartony z sypkim materiałem ściernym. Podczas kontroli okazało się, że deklarowany towar znajduje się tylko w części kartonów, w pozostałych ukryte były papierosy przysypane warstwą czarnego proszku. Łącznie w ciężarówce znajdowało się ponad 185 tys. paczek papierosów oznaczonych białoruskimi znakami akcyzy.

Gdyby zatrzymane wyroby tytoniowe zostały wprowadzone do nielegalnej sprzedaży, straty Skarbu Państwa z tytułu utraconych podatków wyniosłyby ok. 4 miliony złotych.

Służba Celno-Skarbowa wszczęła w sprawie przemytu postępowanie karne skarbowe rekwirując zatrzymane papierosy oraz ciężarówkę wraz z naczepą.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.