01.08.2018/14:08

Kolejna restauracja dołącza do Sfinksa

Do portfolio grupy Sfinks Polska, właściciela sieci Sphinx, Piwiarnia Warki, Chłopskie Jadło i WOOK, dołączyła kolejna restauracja Fabryki Pizzy. Lokal mieści się w Piasecznie przy ul. Energetycznej 9 i jest prowadzony w modelu operatorskim.

Jest to już szósta restauracja tej marki działająca w ramach Sfinksa. Włączenie jej do sieci restauracji zarządzanych przez grupę to efekt przejęcia lokalu od franczyzobiorców. 

W restauracji Fabryka Pizzy na blisko 165 mkw. powierzchni do dyspozycji klientów są dwie sale. Jedna z nich mieści się na parterze, druga zaś na antresoli na piętrze, gdzie można organizować duże spotkania grupowe. Przy stolikach dla klientów przygotowano ok. 50 miejsc. W sezonie letnim przy restauracji działa również ogródek, który pomieści 30 osób, a docelowo ma być powiększony.

W lokalu nie brakuje również udogodnień dla rodzin z dziećmi - dla najmłodszych gości urządzono kolorowy kącik z zabawkami i przygotowano krzesełka do karmienia. Ściany Fabryki Pizzy w Piasecznie ozdabiają stare, biało-czarne, włoskie gazety, które dodają wnętrzu oryginalnego wyrazu. Przyjemny klimat restauracji podkreślają też drewniane elementy wystroju, jak stoły i krzesła oraz półki z winami.

- Fabryka Pizzy działała w Piasecznie od kilku lat i na dobre wpisała się w kulinarny krajobraz tego miasta. Nie chcieliśmy tego zmieniać, dlatego zdecydowaliśmy się przejąć lokal od poprzednich franczyzobiorców i rozwijać go w ramach naszej sieci. Będziemy nadal serwować znane i lubiane przez mieszkańców Piaseczna włoskie specjały. W planach mamy też odświeżenie restauracji, by dostosować wystrój do najnowszych standardów sieci, aby goście przy smacznym jedzeniu mogli jeszcze przyjemniej spędzać u nas czas – mówi Dorota Cacek, wiceprezes Sfinks Polska.

Sfinks Polska zarządza 181 lokalami gastronomicznymi na terenie Polski, w tym siecią 92 restauracji Sphinx (segment casual dining), 67 pubami Piwiarnia Warki (segment gastro pubów), 12 restauracjami Chłopskie Jadło (segment casual dining) i 2 restauracjami WOOK (segment casual dining), 6 restauracjami Fabryka Pizzy oraz kultowym pubem Bolek w Warszawie i lokalem Lepione & Pieczone (fast casual dining). Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.