19.07.2021/16:03

Kolejny pożar magazynu Ocado. Wywołany przez roboty, gaszony przez ludzi z London Fire Brigade

Jak informuje firma Ocado – największy brytyjski supermarket spożywczy online – w miniony piątek 16 lipca w londyńskim centrum kompletowania zamówień wybuchł pożar. Spowodowało go zderzenie trzech robotów. Gasili strażacy z London Fire Brigade.

Firma Ocado poinformowała o wybuchu pożaru w zautomatyzowanym centrum kompletowania zamówień w Erith, w południowo wschodnim Londynie. Przyczyną było zderzenie się trzech robotów zbierających produkty do wysyłki. Firma zapewnia, że natychmiast uruchomiono właściwe procedury bezpieczeństwa – podjęto ewakuację budynku, uruchomione zostały deszczownice przeciwpożarowe, a straż pożarna z London Fire Brigade błyskawicznie podjęła akcję gaśniczą.

Nikt nie został poszkodowany, a zniszczenia ograniczyły się do uszkodzenia mniej niż 1 proc. automatycznego systemu transportowego – szkody spowodowane były działaniami gaśniczymi.

Ocado zapewnia, że – z wyjątkiem niewielkiego zadymienia niektórych pomieszczeń – ogromna większość cantrum logistycznego jest w dobrym stanie. Firma spodziewa się co prawda pewnych zakłóceń w dostawach, zapewnia jednak, że dokłada wszelkich starań, by były one jak najmniej odczuwalne dla konsumentów.

Według wstępnych ocen, obiekt powinien rozpocząć normalne funkcjonowanie jeszcze przed końcem bieżącego tygodnia.

Tym razem skończyło się na niewielkich szkodach. Znacznie gorzej było w lutym 2019 r., gdy pożar wybuchł w magazynie firmy w Andover – wywołany był przez wadliwe akumulatory, od których zapaliły się plastikowe części robotów kompletujących produkty spożywcze. Wówczas pożar trwał trzy dni, a obiekt spłonął doszczętnie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także