01.03.2017/11:43

Kolejny raz Komisja Europejska nie sprzedała odtłuszczonego mleka w proszku

Jak informuje Polska Izba Mleka, 23 lutego br. odbył się piąty przetarg na sprzedaż odtłuszczonego mleka w proszku (OMP) z zapasów interwencyjnych. Komisja Europejska odrzuciła wszystkie oferty, które złożyli oferenci.

Pierwszy przetarg odbył się w grudniu. Wówczas niektóre kraje członkowskie wyraziły obawy, że uwolnienie odtłuszczonego mleka w proszku będzie zagrożeniem dla ożywienia na rynku. Jednak Phil Hogan, unijny komisarz ds. rolnictwa, zapewnił, że sprzedaż odbędzie się w sposób kontrolowany i nie zakłóci poprawy sytuacji na rynku mleczarskim.

Był to już czwarty przetarg z kolei na którym Komisja Europejska nie ustaliła minimalnej ceny sprzedaży, a co się z tym wiąże odrzuciła wszystkie oferty. Tylko na pierwszym przetargu, Komisji udało się sprzedać 40 ton OMP - komentuje Agnieszka Maliszewska – Dyrektor Biura Polskiej Izby Mleka.

Zgodnie z art. 1. Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (UE) nr 2017/318 z dnia 23 lutego 2017 r. w sprawie minimalnej ceny sprzedaży odtłuszczonego mleka w proszku w piątym częściowym zaproszeniu do składania ofert w ramach procedury przetargowej otwartej rozporządzeniem wykonawczym (UE) 2016/2080, termin składania ofert upłynął 21 lutego br.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.