19.04.2018/22:05

Koncentracja na rynku dystrybucji żywności w Polsce

Włoska firma Inalca Food & Beverage złożyła w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o zgodę na przejęcie kontroli nad firmą dystrybucyjną Mille Sapori Plus.

Firma Inalca Food & Beverage chce przejąć 60 proc. udziałów w spółce Mille Sapori. Udziały zostaną nabyte od Małgorzaty Sulejewskiej obecnego wspólnika Mille Sapori oraz prezesa spółki Luciano Pavone.

Koncentracja jest elementem polityki inwestycyjnej Inalca. Dzięki planowanej transakcji, Inalca będzie mogła rozwinąć swoją działalność na polskim rynku dystrybucji włoskich produktów spożywczych wysokiej jakości do sektora HoReCa.

Inalca zajmuje się eksportem i dystrybucją włoskich produktów spożywczych (żywności i napojów) do klientów na całym świecie, eksportem składników dla gastronomii oraz świadczeniem usług dodatkowych z tym związanych. Inalca należy do grupy kapitałowej Cremonini.

Przedmiotem działalności Mille Sapori jest import i dystrybucja produktów spożywczych pochodzących z Włoch dla sektora HoReCa w Polsce.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.