15.12.2019/11:49

Lidl czy Aldi. Jaki sklep w końcu powstanie w Bydgoszczy?

Na bydgoskim osiedlu Kapuściska trwa budowa dyskontu spożywczego. Zawirowania wokół zagospodarowania terenu spowodowały, że okoliczni mieszkańcy nadal mają wątpliwości, czy budowany jest Aldi czy Lidl?

W pierwszej kolejności o pozwolenie na budowę wystąpił Lidl. Kilka miesięcy temu o sprawie pisała „Gazeta Wyborcza”. Na zlecenie inwestora i za jego pieniądze dokonano przebudowy układu drogowego. Zbudowano nową zatokę autobusową.

Przez wiele miesięcy na placu budowy nic się nie działo. Jak podawała „GW” przeciwni postawieniu konkurencyjnego sklepu byli właściciele Stokrotki działającej obok w pawilonie Hermes. „Prawnicy zablokowali budowę. Ze zwłoki cieszyli się sprzedawcy z osiedlowego targowiska” – pisano.

Następnie Aldi po porozumieniu z właścicielami starego budynku Telekomunikacji Polskiej, postanowił rozpocząć budowę marketu w miejscu zabudowań. Po wyburzeniu budynku, teren przygotowany pod fundamenty zasypano i wyrównano. Urzędnicy potwierdzili wycofanie się Aldiego z inwestycji. Decyzja o pozwoleniu na budowę dla sklepu sieci Aldi była wygaszana. Po ogłoszeniu jej nieważności, o taki dokument miał ubiegać się Lidl.

Obecnie w Bydgoszczy trwają prace. Pracownicy firmy budowlanej twierdzą, że na Kapuścikach powstanie Lidl. Urzędnicy z bydgoskiego ratusza poinformowali dziennikarzy „GW”, że pozwolenie na budowę otrzymała sieć Aldi, ale od miesięcy leży wniosek, aby dokonać przeniesienia na rzecz Lidla.

Aldi ma w tej chwili 3 sklepy w Bydgoszczy, a sieć Lidla w samej Bydgoszczy i najbliższych miejscowościach liczy 15 dyskontów.
 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Bydg. 01 15.12.2019

    Aldi kupiło cześć działek od Orange i ta działka na Szarych Szeregów gdzie jest burzony budynek ma być Aldi a obok gdzie jest parking przy budynku Hermes ma być Lidl dlatego przebudowany był układ drogowy i przesunięty przystanek autobusowy. Aldi jeszcze w tym roku otworzy sklep w Bydgoszczy na ul.Gdańskiej a,Lidl ruszył z kolejną inwestycja przy ul.Szubinska /Piękna obok Castoramy Dla ciekawości podam że dyskonty w Bydgoszczy dla Aldi i Lidla buduje jedna firma z Torunia..

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.