05.02.2020/15:52

Luis Amaral, prezes Grupy Eurocash: Skokowy wzrost płacy minimalnej to więcej klientów w naszych sklepach i problemy dyskontów

-  Wzrost płacy minimalnej oznacza, że detaliści będą po prostu obsługiwać większy rynek, który urośnie m.in. dzięki wzrostowi cen i dochodu rozporządzalnego. Ta sytuacja będzie za to pewnym problemem dla sieci dyskontowych, które oferują obecnie trochę ponad 2000 produktów – mówi portalowi wiadomoscihandlowe.pl Luis Amaral, prezes zarządu Grupy Eurocash.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

11 komentarzy

 • Obserwator 28.02.2020

  Luis szuka oszczędności. Nojgozej że wybrał zła drogę i tego nie widzi. Wszystkie działania zarządu że szczą się w nie dlogim czasie, tylko wtedy będzie ciężko odrobić stracony czas i naprawić błędy.

 • Gosc 10.02.2020

  Drogi Luisie obroty ci spadają. ATy tniesz koszty między innymi redukcja pracowników. Myślisz że w ten sposób odzyskasz kasę. Obroty będą Ci spadc bardziej. Przejoles nie tak dawno sieć Miła która miała bardzo dobre obroty ale dzięki tobie obroty tam lecą w dół. Poczekaj jak zmienisz szyldy na DC to zobaczysz wtedy jak Ci obroty spadną. Zamiast otwierać sklepy będziesz je zamykał. Normalnie brak słów co ty wyprawisz. Wyzuciles kampanie Okocim i nie wiesz czemu obroty na piwie Ci lecą w dół. Byle tak dalej.

 • Pracownik 10.02.2020

  Niech Pan Luis ładnie powie, jak traktuje swoich pracowników. Gdzie Rząd podnosi najniższą krajową do 2600 zł ( o 350 zł więcej, niż rok temu), a Oni podnoszą podstawę dla zwykłego pracownika o UWAGA aż 100 zł brutto, okazuje się zatem, że pracownik podstawę ma niższą nawet, niz obecnie wynosi najnizsza krajowa. A do podstawy, aby wyniosła najniższa krajową wyrównują Ci z "premii". Szkoda, że o tym to już nikt nie pisze.. Przykro się na to patrzy, jak widzisz, że inne sklepy typu Biedronka, Lidl czy Kaufland podnoszą pensje swoim pracownikom o dużo więcej.. Wstyd!

 • Ciekawy 08.02.2020

  To EC jest w końcu hurtownikiem, czy detalistą? Wiedzą już?

 • tggguiuu 06.02.2020

  A to dobre, kiedy samo ec ma już giga problem z kosztami pracy. Tysiące ukraińców ratuje zaplecze, ale jakość pracy jest dość marna co widadać na cdkach. Bunty polskich pracowników są nieuniknione, skandalem są równe bądź czasem nawet wyższe zarobki za gorszą jakość pracy. Biedra czy Lidl chwalą się podniesieniem każdej pensji nawet o 50zl jak by to było wydarzenie woow, ec nawet nie ma zamiaru

 • Sylka 06.02.2020

  A czemu się nie chwali Luis jakie pieniądze zarabiają pracownicy którzy pracują na hurtowniach śmiech na sali o przepraszam 100 zł podwyżki kpina totalna

 • Szymon 06.02.2020

  Nie zgadzam się z żadnym zdaniem wypowiedzianym przez, Pana Amaral w tym i w następnym roku bardzo dużo małych sklepów - osiedlowych sklepów zniknie ponieważ nie będzie właścicieli stać na utrzymanie pracowników.

 • Tomelonio 06.02.2020

  Nie Luisie, pensja uderza w sklepy 150-300m2 czyli twoich klientów, i twoje franszyzy ponieważ one są zlokalizowanie poza centrami gdzie kasjerki zarabiają najniższą. To będzie Luisie twój najgorszy rok i o tym wiesz bo cenki u Ciebie rosną a obroty nie bardzo. Dostawcy też zaczynają wołać a kosę a tej nie masz.. Dociskanie śruby skończy się masowymi ucieczkami z DC. I nie zmieni tego EC MARKET który w zamyśle jest świetny tylko nie ma tam nic do kupienia.

 • Dark 06.02.2020

  Opowiadanie dla grzecznych dzieci. Boi się, że uciekną mu franczyzobiorcy, bo system EC nie zrekompensuje im kosztów, które trzeba ponieść w trudniejszych warunkach. Panie Amaral, dyskonty sobie poradzą. Zawsze sobie radzą. Co innego Pana franczyzowe partnerzy. Wszyscy już dawno zrozumieli, że EC zarabia na hurcie, nie na detalu.

 • Alise 05.02.2020

  Dlaczego pan Amaral zawsze na zdjeciach nosi te dziwne szaliki???

 • Gośśka 05.02.2020

  Lenin potrzebny, jak można mieć tyle sklepów a reszta to pensja najlepiej 4 złote na godzinę!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.