26.11.2018/10:58

Maciej Herman, Lotte Wedel: Zakaz handlu w niedziele uderzył w producentów słodyczy [WIDEO]

Zakaz handlu w niedziele był - obok pogody - głównym czynnikiem pogorszenia nastrojów wśród producentów słodyczy czekoladowych w Polsce w 2018 r. Po tym jak rok wcześniej branża urosła o 7-8 proc., tym razem wzrost wyniósł jedynie 1-2 proc.

- Czekolada, czy ogólnie słodycze, to produkty impulsowe. To nie są produkty, których zakup planuje się wcześniej w domu. W momencie kiedy sklepy są zamknięte, sprzedaż słodkich czy słonych przekąsek automatycznie spada - powiedział portalowi wiadomoscihandlowe.pl Maciej Herman, dyrektor zarządzający Lotte Wedel.

Jak dodał, dla Wedla zakaz handlu w niedziele okazał się dotkliwy także z innego powodu. Otóż firma jest właścicielem ok. 30 pijalni czekolady E.Wedel. Część z nich działa w centrach handlowych, które w niedziele są zamknięte, bądź jedynie częściowo otwarte, a przez to rzadziej odwiedzane.

- Większość restauracji czy kawiarni w centrach handlowych odwiedzanych jest w weekendy. W momencie, kiedy połowa weekendu wypadła z powodu przepisów, odczuliśmy to dosyć boleśnie - wyjaśnił Maciej Herman.

Więcej w materiale wideo.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.