28.04.2020/11:40

Marcin Świąć nowym prezesem SuperDrobu

Dotychczasowy wiceprezes SuperDrobu Marcin Świąć obejmuje stanowisko prezesa firmy. Ustępujący CEO César Lipka będzie rozwijał teraz nowe projekty spożywcze w spółce CPF Poland, a także zostanie przewodniczącym rady nadzorczej SuperDrobu.

Pozostanie Césara Lipki wyłącznie w spółce CPF Poland (w której pełni rolę CEO od 2017 r.) ma wzmocnić rozwój nowych produktów spożywczych, które nie mieściły się dotychczas w portfolio producenta drobiu. Będzie to rozwój półki dań gotowych (z drobiu i nie tylko), sprzedaż krewetek (dostępne w sieciach handlowych od grudnia 2019 r.) oraz nowości, na które rynek jeszcze musi chwilę poczekać. CPF Poland powstało dzięki współpracy SuperDrob z tajskim partnerem CP FOODS w 2017 r.

– Chciałem podziękować mojemu ojcu Henrykowi Lipce, założycielowi firmy – za rozwijanie przez 27 lat tego przedsiębiorstwa. Stoimy w pierwszym rzędzie polskich firm mięsnych. On już przechodzi na emeryturę, a ja będę kierował za niego radą nadzorczą SuperDrob. Ojciec został honorowym członkiem Rady Nadzorczej SuperDrob. Będzie nas wspierał. Synergia obu doświadczeń – SuperDrob SA i CPF Poland SA może przynieść nowe możliwości. Dodatkowo, spółka CPF Poland może korzystać z doświadczeń naszych tajskich partnerów. Biznes rolno-spożywczy w Azji jest pod wieloma względami bardziej innowacyjny względem europejskiego rynku – komentuje César Lipka.

To nie koniec zmian w grupie SuperDrob. Skład zarządu został powiększony o Jagnę Stanecką, odpowiedzialną dotychczas za kwestie księgowo-ekonomiczne (jako dyrektor ds. finansowych). Piotr Grzonkowski, do tej pory członek zarządu ds. ekonomiczno-finansowych (CFO) oraz osoba odpowiedzialna za budowę pierwszej wytwórni pasz w Łukowie, pełnił będzie teraz funkcję członka zarządu ds. rozwoju i agro w SuperDrob SA, sprawując jednocześnie funkcję prezesa zarządu w spółce ŁukPasz. Będzie kierował nowymi projektami w grupie.

Jarosław Kowalewski, dotychczas członek zarządu ds. strategii i rozwoju, zajmuje się teraz obszarem żywności dla zwierząt (petfood) na stanowisku prezesa zarządu w spółce PetRepublic, wychodząc z zarządu SuperDrob.

– Dalej będziemy realizować strategię firmy wytyczoną przez właścicieli. Naszym celem jest budowa w pełni zintegrowanego biznesu drobiowego, który będzie mógł w sposób elastyczny odpowiadać na potrzeby rynku polskiego i europejskiego i dostarczać powtarzalnej jakości produkty drobiowe z wartością dodaną. W Polsce stawiamy na produkty premium z Kurczaka Sielskiego. Nasz rynek eksportowy opiera się na dwóch głównych kanałach: duże sieci sklepowe i wiodące sieci restauracji. Dostarczamy tam głównie produkty wysoko przetworzone – mówi Marcin Świąć, prezes firmy SuperDrob.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.