13.10.2021/10:48

Mariusz Gocel, Doradcy Energetyczni: Prosta instalacja fotowoltaiczna pokryje połowę zapotrzebowania na prąd w małym supermarkecie [WYWIAD]

– W naszych warunkach klimatycznych instalacja o mocy 50 kW, na którą nie potrzeba dodatkowych pozwoleń i dokumentacji, wyprodukuje 55 MWh prądu rocznie. To praktycznie połowa tego, co średnio zużywa sklep o powierzchni 500 mkw. Fotowoltaika to jest dla wszystkich, wielkość placówki nie jest tutaj żadną przeszkodą – mówi w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl Mariusz Gocel, prezes zarządu firmy Doradcy Energetyczni.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Nickt 13.10.2021

    Zgadza się. A tymczasem państwo polskie zakręca od nowego roku ułatwienia i ostro dokręca śrubę posiadaczom fotowoltaiki. Nie będzie już magazynowania energii w sieci, a wyprodukowane kilowaty można będzie sprzedać na pniu za astronomiczną stawkę... 25gr/kWh. Przy planowanym skoku ceny 1kWh do aż 1.20zł wygląda to na czyste złodziejstwo. Tak czysta i prosta energia powinna być promowana do bólu, a instalacje wręcz obowiązkowe na sklepach, podczas gdy oni robią wszystko, żeby zarabiały zachodnie sieci energetyczne, zwłaszcza niemieckie. Ręce opadają.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także