04.09.2020/11:52

Marka modowa Top Secret straciła blisko 40 proc. obrotów. Spadła także sprzedaż online

Sprzedaż towarów Top Secret w sierpniu 2020 r. wyniosła łącznie ok. 15 mln zł i była niższa o 17 proc. porównując do sierpnia poprzedniego roku. W ujęciu narastającym sprzedaż Top Secret wyniosła ok. 91 mln zł i była niższa o 39 proc. w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku.

W sierpniu sprzedaż w sklepach Top Secret w Polsce wyniosła 11 mln zł i była o 12 proc. niższa w porównaniu do roku poprzedniego, przy powierzchni sieci niższej o 9 proc. r/r.

„W czwartym miesiącu po przywróceniu handlu w galeriach handlowych wejścia i poziomy sprzedaży są wciąż niższe r/r. Z drugiej strony kolejny miesiąc z rzędu odnotowujemy poprawę w zakresie realizowanej marży procentowej na sprzedaży w rezultacie zmiany polityki cenowej i handlowej.” – podaje właściciel marki Top Secret, spółka Redan, w komunikacie.

Przychody ze sprzedaży towarów zrealizowane poprzez sklep internetowy marki Top Secret w Polsce w sierpniu 2020 wyniosły 2,2 mln zł i były niższe o 8 proc. w porównaniu do sierpnia 2019 roku. W ujęciu narastającym sprzedaż sklepu internetowego Top Secret w Polsce wyniosła 14,8 mln zł i była o ok. 29 proc. niższa niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Pomimo spadku obrotów r/r wypracowana została wyższa marża na sprzedaży internetowej.

Powierzchnia punktów handlowych działających w sieci sprzedaży na koniec sierpnia 2020 wyniosła 28,7 tys. mkw, tj. była o 21 proc. niższa niż w tym samym momencie 2019 r.

„Znaczna część spadku powierzchni wynika z zamknięcia bądź utraty wpływu na sklepy znajdujące się zagranicą, pozostała z braku otwarć lub zamknięcia części sklepów Top Secret po przywróceniu handlu oraz zamknięcia części sieci outletowej w związku ze zmniejszeniem dostępności zapasów z poprzednich sezonów.” – wyjaśnia Redan.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także