24.05.2017/16:05

Market Roku 2017: poznaj 18 najlepszych sklepów w Polsce!

Podczas 10. Kongresu Rynku FMCG 2017 poznaliśmy wyniki konkursu na Market Roku 2017. Zarówno zwycięzcom, jak i finalistom każdej z kategorii serdecznie gratulujemy. Zapraszamy do zapoznania się z opisami najlepszych sklepów w naszym kraju!

Małoformatowy sklep spożywczy

Zwycięzca:

DELIKATESY CENTRUM, Korzenna 335, 33-322 Korzenna

Malowniczo położona w powiecie nowosądeckim Korzenna nie jest duża, a mimo to – jak zapewnia Aneta Bugno, kierowniczka sklepu – znajdujące się w niej Delikatesy Centrum pod względem miesięcznych obrotów z metra kwadratowego powierzchni sprzedaży plasują się w ścisłej wewnątrzsieciowej czołówce. To w głównej mierze zasługa dobrego zatowarowania, konsekwentnego stawiania na działy świeże i konkurencyjnych cen. Efekty widać zarówno w tabelach sprzedaży, jak i w samym sklepie, który wprost tętni życiem. Odwiedzają go nie tylko mieszkańcy Korzennej, ale i całej gminy, skuszeni bogatym asortymentem, dużym parkingiem, przyjazną, rodzinną atmosferą i dogodną lokalizacją – w pobliżu są kościół, przystanek autobusowy, apteka, myjnia samochodowa i sala zabaw. Klienci szczególnie chętnie kupują mięso i wędliny, na które przypada aż 40 proc. obrotów placówki, a także warzywa, owoce i pieczywo, w tym produkty regionalne. Młodsi upodobali sobie przygotowywane na miejscu zapiekanki i hot dogi oraz słodycze i słone przekąski. (MP)

Finaliści:

ŻABKA, Al. Jerozolimskie 121, 02-017 Warszawa

Nowoczesność w małym formacie – taki opis trafnie oddaje charakter sześćdziesięciometrowej Żabki w Al. Jerozolimskich w Warszawie. Po ubiegłorocznej przebudowie to typowy sklep trafikowy w prawdziwie wielkomiejskim stylu, którego nie powstydziłyby się światowe metropolie, jak Londyn, Nowy Jork, a może nawet Tokio. Już sam asortyment na półkach – 1100 doskonale uzupełniających się indeksów – sygnalizuje, że gospodarze tej placówki szybko podchwytują trendy konsumenckie. Efekt? Można tu kupić i pudding z modnymi nasionami chia, i nowatorskie sushi ‑sandwicze, są też swojskie pierogi do podgrzania i zjedzenia na miejscu. A do tego kącik z kawą po 4 zł, równie smaczną jak małe czarne z sieciowych kawiarni. Nic dziwnego, że na zakupy wpadają tu i białe kołnierzyki, i mieszkańcy pobliskich bloków, i przypadkowi klienci, zwabieni znanym szyldem. Wzorowy porządek i czystość w sali sprzedaży to zasługa szefowej sklepu Barbary Znak. Rzadko zastaniemy ją za biurkiem, bo prawie cały czas krząta się po sklepie, dając dobry przykład trójce swoich pracowników. (ATE)

FRESHMARKET, ul. Hanki Czaki 4/2, 01-588 Warszawa

Freshmarket działający w nowoczesnym apartamentowcu przy ulicy Hanki Czaki na warszawskim Żoliborzu to jeden z najlepiej zaopatrzonych w artykuły świeże sklepów w okolicy. Nawet w środku zimy można tu codziennie kupić czerwone pomidory, dorodne truskawki, świeżego ananasa… Wyspa warzywno‑owocowa to duma Magdaleny Jabłońskiej, która prowadzi placówkę. Żoliborski Freshmarket jest nastawiony na dwa rodzaje klientów: mieszkańców apartamentowca, dysponujących zasobnymi portfelami, oraz posiadających znacznie skromniejszy budżet studentów pobliskiej Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Ci pierwsi kupują włoskie wędliny długodojrzewające, których wyboru nie powstydziłyby się niejedne delikatesy, produkty bez konserwantów, bio… Z kolei przyszli strażacy cenią sobie tutejszy kącik gastronomiczny, gdzie dostać można m.in. hot dogi i świeżo parzoną kawę, dbają też o odpowiednie nawodnienie organizmu, bo dzięki nim schodzi dużo napojów, zwłaszcza wody butelkowanej. Magdalena Jabłońska, która przejęła sklep 1,5 roku temu, to kobieta pełna inicjatywy. Freshmarket to jej dzieło, szczególnie że jako franczyzobiorca spółki Żabka Polska ma dowolność doboru asortymentu artykułów świeżych. Dzięki pani Magdzie placówka jest wyjątkowym połączeniem formatu convenience z delikatesami. Czyli „Mały wielki sklep” to nie tylko reklamowy slogan… (ATE)

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.