08.02.2017/12:32

Maspex nie spieszy się z debiutem giełdowym

Właściciele Maspexu nie spieszą się z wejściem na giełdę. Czekają na pojawienie się szansy na jakąś poważną akwizycję albo na moment, gdy przekazanie biznesu w inne ręce okaże się konieczne z powodów pokoleniowych.

Jak informuje Onet.pl za agencją Reuters, firma Maspex najprawdopodobniej opóźni ewentualny debiut giełdowy. Maspex to jeden z najpoważniejszych kandydatów do wejścia na giełdę. Debiut tej firmy z pewnością spotkałby się z dużym zainteresowaniem inwestorów. Założyciele i właściciele firmy przewidują, że zmiana nie nastąpi, dopóki obecnie właściciele w wieku 50+ nie zdecydują się na całkowite wycofanie z interesów.

- To, że prowadzimy razem interesy od 25 lat, jest czymś wyjątkowym, ale nie jesteśmy tak naiwni, żeby zakładać, że nasze rodziny dogadają się miedzy sobą podobnie jak my – powiedział Onetowi prezes firmy Krzysztof Pawiński – To dlatego debiut giełdowy jest dobrym rozwiązaniem na przyszłość, ale teraz nie jest odpowiedni moment i nie ma takiej potrzeby.

Maspex, która stawia w tym roku na jednocyfrowy wzrost dochodu, zamierza nadal trzymać się rynków Europy Środkowej i Wschodniej, według firmy atrakcyjnych ze względu na rozwijające się gospodarki, malejące bezrobocie i rosnącą inflację. W tym roku grupa chce zainwestować ponad 350 mln zł; w 2016 roku było to 200 mln zł.

Czytaj więcej na Onet.pl.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.