14.11.2018/14:30

Maxima Grupe otworzy 120-140 sklepów w przyszłym roku. W większości będą to Stokrotki

Właściciel sieci Stokrotka, litewska Maxima Grupe, zamierza w przyszłym roku otworzyć łącznie od 120 do 140 nowych sklepów. Większość nowych placówek ruszy w Polsce, choć otwarcia planowane są również w krajach bałtyckich i Bułgarii.

Na ekspansję oraz modernizację sklepów w 2019 r. Maxima zamierza przeznaczyć łącznie ponad 100 mln euro.

- W przyszłym roku planujemy aktywną ekspansję, skupiając się głównie na Polsce - zapowiada Dalius Misiunas, dyrektor generalny Maxima Grupe. - Ten rynek z 38 mln mieszkańców jest atrakcyjny ze względu na swój rozmiar, tempo rozwoju i potencjał konsolidacji. Fuzja sieci Stokrotka przejętej przez nas wiosną i Aldika, który należał do nas już wcześniej, stanowi mocny fundament pod dalszy rozwój w tym sąsiadującym (z Litwą - red.) kraju. Planujemy utrzymać szybkie tempo rozwoju w Polsce w nadchodzących latach - dodaje Misiunas.

Jak zapowiada dyrektor generalny Maxima Grupe, nowe otwarcia nakierowane będą na ekspansję we wszystkich formatach sklepów, tzn. supermarketach, marketach i również sklepach convenience, których popularność (i liczba) szybko w Polsce rośnie. - Żyjemy coraz szybciej, więc zachowania zakupowe klientów także się zmieniają. Coraz więcej konsumentów chce dokonywać zakupów szybko, w pobliżu miejsca zamieszkania lub miejsca pracy. W tych sklepach (convenience - red.) klienci chcą odnajdywać nie tylko produkty pierwszej potrzeby, ale także produkty świeże czy żywność na wynos - tłumaczy Misiunas.

Na koniec października br. Grupa Maxima była operatorem 1059 sklepów, z czego 507 znajdowało się w Polsce. Dla porównania, miniony rok Maxima zakończyła z liczbą 568 sklepów. Przed upływem bieżącego roku kalendarzowego grupa zamierza otworzyć jeszcze ok. 50 placówek, przekraczając tym samym granicę 1100 sklepów (łącznie we wszystkich krajach).

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • kiop 23.11.2018

    @fejk, tak od urodzenia ?

  • fejk 18.11.2018

    Tak tak otworzy 100 zamknie 30 to macie wynik :)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.