17.09.2018/17:07

Maxima Grupe poświęci więcej uwagi Polsce

W zarządzie Grupy Maxima nastąpią zmiany, dzięki którym firma będzie mogła poświecić większą uwagę Polsce i sektorowi detalicznemu w naszym kraju. Według słów Daliusa Misiūnasa, prezesa Maxima Grupė Polska jest jednym z kluczowych punktów strategicznej ekspansji litewskiego koncernu detalicznego i dlatego wymaga efektywnego nadzoru.

1 października Vygintas Šapokas, który do tej pory kierował siecią detaliczną Maxima w Estonii, odchodzi ze składu zarządu firmy i przenosi się do Hiszpanii, by kierować należącą do litewskiego operatora siecią supermarketów Supersol, zaś Arūnas Zimnickas dotychczasowy szef hiszpańskiej sieci skupi całą swoją uwagę na działalności detalicznej, którą grupa prowadzi w Polsce. Zimnicka obejmie także funkcję członka zarządu litewskiej grupy.

– Chcemy zastosować doświadczenie Arūnasa w handlu detalicznym na różnych rynkach, aby rozwijać projekty Maxima Grupė w Polsce, która jest jednym z naszych kluczowych punktów strategicznej ekspansji. Od tej chwili zarząd grupy będzie miał przedstawiciela, który poświęci cały swój czas i uwagę na ten priorytetowy rynek, na którym mamy wiele planów i dużo pracy do zrobienia – wskazuje Dalius Misiūnas, prezes zarządu i dyrektor generalny Maxima Grupė.

Vygintas Šapokas jest szefem sieci handlowej Maxima w Estonii od ponad trzech lat. Od 2003 r. pracuje w różnych firmach Maxima Grupė.

Arūnas Zimnickas przewodzi sieci Supersol od 2014 r. Wcześniej przez trzy lata pełnił funkcję szefa Maxima na Litwie, a przez ponad trzy lata wcześniej był szefem Maxima na Łotwie.

Grupa rozpocznie wkrótce proces rekrutacji na stanowisko szefa Maximy w Estonii. Do czasu mianowania nowego dyrektora generalnego, estońską spółką grupy będzie zarządzał Marko Põder, obecnie członek zarządu i dyrektor operacyjny firmy.

Maxima Grupė jest właścicielem sieci sklepów Maxima w krajach nadbałtyckich, sieci Stokrotka i Aldik w Polsce, sieci T-Market w Bułgarii i e-sklepu Barbora, która działa na Litwie i Łotwie.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • nn 18.09.2018

    tak się tylko zastanawiam, jacy to rodowici Litwini kierują ekspansją na Polskę i którzy to mają tyle kasy, żeby dokonywać takich przejęć? chyba w historii to już było,

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.