12.08.2022/09:16

McDonald’s wraca na Ukrainę

McDonald’s zacznie ponownie otwierać niektóre ze swoich restauracji na Ukrainie w nadchodzących miesiącach. Sieć twierdzi, że ma to być symbolem powrotu rozdartego wojną kraju do poczucia normalności – podaje serwis apnews.com.

Amerykańska firma zamknęła swoje ukraińskie restauracje po rosyjskiej inwazji prawie sześć miesięcy temu, ale nadal płaci ponad 10 tys. pracowników McDonalda w tym kraju.

McDonald's ogłosił w czwartek, że zacznie stopniowo ponownie otwierać niektóre restauracje w stolicy Ukrainy, Kijowie i zachodniej części kraju. Przypomnijmy, że w Kijowie otwarte są też inne zachodnie firmy, takie jak Nike, KFC czy hiszpańska firma odzieżowa Mango.

– Rozmawialiśmy z naszymi pracownikami, którzy wyrazili silną chęć powrotu do pracy i ponownego otwarcia naszych restauracji na Ukrainie – powiedział Paul Pomroy, starszy wiceprezes ds. rynków międzynarodowych w McDonald's.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • żal 12.08.2022

    Ale jak to? Przecież tam bomby lecą!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także