06.11.2018/12:52

Media Expert z karą od UOKiK. Klienci otrzymają od sieci po 60 zł

Spoty reklamujące w 2017 r. promocję "Płacimy za oceny", zorganizowaną przez sieć Media Expert, mogły wprowadzać klientów w błąd - uznał UOKiK. Urząd wydał decyzję zobowiązującą spółkę Terg, właściciela sieci elektromarketów, do zapłaty po 60 zł klientom, którzy skorzystali z promocji.

– (…) Teraz w Media Expert płacimy za oceny. Pochwal się świadectwem swojego dziecka. Za każdą piątkę otrzymasz 5 złotych, a za każdą szóstkę 6 złotych. Przyjdź do Media Expert i sprawdź, ile możesz zyskać (…) – mogli usłyszeć słuchacze w radiowej reklamie pod koniec roku szkolnego 2016/2017.

Spot wzbudził wątpliwości Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. – Reklama pomijała ważne dla konsumentów informacje. Po jej wysłuchaniu mogli pomyśleć, że otrzymają gotówkę lub rabat w dniu, w którym przyjdą do sklepu ze świadectwem. Nie dowiedzieli się, że muszą zrobić zakupy za co najmniej 300 zł, a zniżkę będą mogli wykorzystać dopiero przy następnej wizycie w sklepie. Taki przekaz wprowadzał konsumentów w błąd. Być może część z nich nie przyszłaby do sklepu, gdyby znała warunki promocji – mówi Marek Niechciał, prezes UOKiK.

Urząd wydał decyzję, w której przyjął zobowiązanie spółki do przyznania dodatkowych 60 zł klientom, którzy wzięli udział w promocji „Płacimy za oceny”. Firma zobowiązała się do poinformowania konsumentów o decyzji i rekompensacie poprzez: swoją stronę internetową, ogłoszenie w ogólnopolskiej gazecie oraz e-maile do osób, które wyraziły zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Aby otrzymać rekompensatę, klienci muszą wykazać, że skorzystali z promocji. Oznacza to pokazanie świadectwa szkolnego oraz dowodu zakupów zrealizowanych w dniach 22-25 czerwca 2017 r. i uzyskanych wtedy kart rabatowych (ewentualnie pisemne oświadczenie o tym, że wzięło się udział w promocji). O pieniądze klienci mogą wystapić najpóźniej do 19 grudnia 2018 r. Kto spełni wspomniane kryteria, otrzyma kartę bonusową o wartości 60 zł, do wydania w sklepach Media Expert przez rok.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • zizu 15.11.2018

    jakby ludzie czytali regulaminy takich akcji to by potem nie lecieli ze skargami

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.