30.05.2017/12:57

Media Markt chce otwierać salony w sklepach Tesco

Pieter Haas, szef spółki Media Markt-Saturn poinformował, że jest zadowolony z wyników projektu, realizowanego wspólnie z Tesco na rynku węgierskim. Niemiecki operator chciałaby otwierać kolejne swoje salony, wewnątrz hipermarketów na brytyjskiej sieci. To może oznaczać, że podobny projekt może się pojawić także w Polsce.

Pieter Haas, szef spółki Media Markt-Saturn zapowiedział, że firma chcemy co roku otwierać netto od 10 do 20 sklepów. Jednak inaczej niż dotychczas firma nie będzie się koncentrować na sklepach o jednej, takiej samej powierzchni. - Eksperymentujemy z małymi powierzchniami, które pozwalają na ograniczoną ekspozycję produktów, ale jest ona za to bardziej czytelna dla klientów - mówi na łamach „WirtschaftsWoche” Pieter Haas.

Przedstawiciel Media Markt-Saturn widzi także potencjał do dużego rozwoju we współpracy z sieci Tesco. - Na Węgrzech działa nasz pilotażowy projekt, który prowadzimy z brytyjską siecią Tesco. W dwóch hipermarketach sieci przejęliśmy działy RTV/AGD. Funkcjonuje, to wszystko na tyle dobrze, że rozszerzymy ten projekt na inne lokalizacje. Brytyjski operator prowadzi tysiące sklepów na świecie – wyjaśnia Pieter Haas.

Zdaniem szefa Media Markt-Saturn tego typu kooperacja mogłaby oznaczać dla firmy nowe źródło wzrostu dla naszego biznesu. - To pokazuje, że mimo błyskawicznego rozwoju e-commerce stacjonarne sklepy są dla nas cały czas ważne i cały czas jest tu coś do ugrania. Wierzę w to, że konsumenci w średniej perspektywie czasowej zrozumieją, że świat nie stanie się w 100 proc. zdygitalizowany. Klienci wolą kombinację oferty on-line i off-line. Naszym celem jest połączenie tych dwóch światów i sprawić żeby klienci mogli prowadzić bezproblemowe życie w cyfrowej rzeczywistości – podsumowuje Pieter Haas.

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ TAKŻE:

Kevin Tindall, Chief Operating Officer, Tesco Europa Centralna: Wprowadzamy do hipermarketów nowych najemców i nowe usługi, a zakupy w Tesco uczynić jeszcze bardziej atrakcyjnymi

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.