12.02.2016/08:10

Metro wspiera inwestycje cyfrowe w gastronomii i hotelarstwie

Niemiecki koncern Metro rozwija wspólnie z firmami Techstars i R/GA nowatorskie technologie dla gastronomii i sektora hotelowego.

Pod koniec stycznia br. spółki te zaprezentowały 11 najlepszych projektów startupów, czyli tymczasowych spółek służących wypracowaniu modelu biznesowego zapewniającego im rozwój. Selekcja trwała przez okres ponad trzech miesięcy i dotyczyła kilkuset zgłoszonych kandydatur. Zanim trzy rozwijające projekt firmy zdecydowały o wybraniu startupów, ich przedstawiciele testowali swoje rozwiązania na sieci klientów oraz dostawców grupy Metro.

Rozwijany przez operatora sklepów Makro i Media Markt program związany jest z unowocześnianiem firm działających w sektorze restauracyjnym, cateringu, a także w hotelarstwie. Polega on na promowaniu w tych obszarach nowatorskich rozwiązań z zakresu technologii cyfrowej. Na ten cel każda z wybranych jedenastu spółek-startupów otrzymała średnio po 120 tys. euro. (MZ)

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.