15.01.2021/11:57

Minister zdrowia obiecuje: handel będzie zwolniony z obostrzeń w pierwszej kolejności

„Jest bardzo prawdopodobne, że obostrzenia będą znoszone po pierwszym kwartale. W pierwszej kolejności odmrażana może być branża handlowa” - poinformował w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski w programie „Tłit” w wp.pl.

- Jeśli uda się skutecznie w ciągu pierwszego kwartału zaszczepić osoby najbardziej narażone na ryzyko najgorszych konsekwencji COVID, to wtedy, nawet przy pewnej stabilizacji liczby zachorowań, możemy wykonywać odważniejsze kroki. Ponieważ wydaje się, że grupę najbardziej narażonych na konsekwencje COVID jesteśmy w stanie w ciągu pierwszego kwartału zaszczepić, to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że obostrzenia po pierwszym kwartale będziemy znosili – zapowiedział minister.

- Na pewno w pierwszej kolejności do uwolnienia jest handel i ze względów ekonomicznych, i epidemicznych – dodał i wytłumaczył, że biorąc pod uwagę miejsca, w których najczęściej chodzi do zakażeń, handel jest stosunkowo bezpieczny. - Gorzej na tym tle wypadają restauracje, kluby fitness. Odmrażanie na pewno rozpoczniemy więc od handlu – potwierdził.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Peter 15.01.2021

    Jeśli obostrzenia będą znoszone "PO" pierwszym kwartale a więc po zakończeniu miesiąca marca. Czyli mamy przez to rozumieć, że obecne obostrzenia dotyczące handlu (zamknięcie sklepów w galeriach handlowych) są planowane również na miesiąc luty i marzec? Może warto by to doprecyzować

  • Pracodawca 15.01.2021

    jak handel jest stosunkowo bezpieczny to odblokujcie go już zanim padnie gospodarka

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także