22.04.2020/18:50

Ministerstwo Rolnictwa piętnuje importerów mleka

Resort rolnictwa zwraca uwagę na niepokojące sytuacje na rynku mleka. Spadają ceny w skupie, ale nie widać tego na półkach sklepowych. - Gorzej bo niektóre z zakładów tej branży zamiast kupować od polskich rolników, którzy zapewniają nam wszystkim bezpieczeństwo żywnościowe, sprowadzają surowiec z zagranicy – podaje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Limit 8 bezpłatnych artykułów w miesiącu został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

 • RP 23.04.2020

  Protekcjonizm będzie się uwidaczniał w wielu gałęziach.

  Wiele spółdzielni mleczarski ma juz problem ze zbytem zwłaszcza te które dostarczały w kanale HoReCa. Krowa mleko daje cały czas niezależnie od sytuacji gospodarczej. Jeśli spółdzielnia nie odkupi mleka to rolnik cichaczem je wyleje (rolnik straci, ma rodzinę na utrzymaniu i obecnie kto mu pomoże?). Francuzi już wylewają mleko. Można napisać "każdego szkoda", jednak kupując produkty pochodzenia polskiego wspieram polskie firmy, które zatrudniają w Polsce. Tam gdzie sie da to kupuję polskie.

 • klient lidl 22.04.2020

  dyskryminacja i pietnowanie jest zakazne. Ardanowski pod sąd. Zgłosić komisji europejskiej takie bezprawne antyunijne działania Ministra.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.