22.04.2020/18:50

Ministerstwo Rolnictwa piętnuje importerów mleka

Resort rolnictwa zwraca uwagę na niepokojące sytuacje na rynku mleka. Spadają ceny w skupie, ale nie widać tego na półkach sklepowych. - Gorzej bo niektóre z zakładów tej branży zamiast kupować od polskich rolników, którzy zapewniają nam wszystkim bezpieczeństwo żywnościowe, sprowadzają surowiec z zagranicy – podaje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Według resortu, w warunkach jednolitego rynku nie ma tu oczywiście złamania prawa, ale kwestia patriotyzmu gospodarczego tych podmiotów budzi wątpliwości. 

W I kwartale 2020 r. do Polski sprowadzono ponad 2 mln litrów mleka pełnego, 460 tys. litrów mleka odtłuszczonego i aż 14,5 mln litrów mleka surowego.

Ministerstwo zaznacza, że w trudnych dniach epidemii Polacy wykazują się odpowiedzialnymi postawami. - Zdają sobie sprawę, że tylko wspólnie możemy sobie poradzić ze skutkami koronawirusa. Służba zdrowia z poświęceniem wypełnia zadania. Polacy w zdecydowanej większości starają się wspierać siebie nawzajem m.in. kupując polskie produkty, bo to służy naszej gospodarce.

Jednocześnie resort wskazuje, że zakłady sprowadzające mleko i jego przetwory z zagranicy, ograniczają tym samym zakupy od polskich rolników.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • RP 23.04.2020

    Protekcjonizm będzie się uwidaczniał w wielu gałęziach.

    Wiele spółdzielni mleczarski ma juz problem ze zbytem zwłaszcza te które dostarczały w kanale HoReCa. Krowa mleko daje cały czas niezależnie od sytuacji gospodarczej. Jeśli spółdzielnia nie odkupi mleka to rolnik cichaczem je wyleje (rolnik straci, ma rodzinę na utrzymaniu i obecnie kto mu pomoże?). Francuzi już wylewają mleko. Można napisać "każdego szkoda", jednak kupując produkty pochodzenia polskiego wspieram polskie firmy, które zatrudniają w Polsce. Tam gdzie sie da to kupuję polskie.

  • klient lidl 22.04.2020

    dyskryminacja i pietnowanie jest zakazne. Ardanowski pod sąd. Zgłosić komisji europejskiej takie bezprawne antyunijne działania Ministra.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.